Нудьгувати ніколи: як живуть у прийомній родині діти з Харкова

05.06.2023 15:51 Ізюм

Родина Ребрикових з Ізюмського району Харківської області у квітні взяла до себе з Харкова Ростислава, Маргариту і Софію. Син Сергія та Тетяни Ребрикових вже дорослий, вони хотіли виховати ще дітей.

Про те, як живуть у прийомній родині діти з Харкова медіа «Слобідський край» розповіли волонтери з БФ «Волонтери: Дорослі-Дітям» та «Глобаль2000 дітям України», які у квітні розпочали проєкт системної підтримки дитячих будинків сімейного типу в Харківській області

Ростиславу 12 років, його сестрі Маргариті – десять. За словами Тетяни, Ростик дуже спокійний, полюбляє займатися бісером, робить з нього прикраси, раніше продавав їх.

«Приходилось, мабуть, бо у мами дітей забрали тому, що вони були голодні, холодні. Вона їх кидала по декілька днів. Її дома не було. Вони залишались у повній антисанітарії. Маргарита дівчинка емоційна, полюбляє бути першою, вона лідер. У перши три-чотири дні почали розмовляти з дітьми, навчали в ігровій формі», – розповіла жінка.

Два роки не навчались у школі

Ростик, Маргарита та їхня семирічна сестра Софія останні два роки не навчались у школі та дитсадочку. Влітку вони будуть проходити індивідуальну підготовку до школи, бо втратили багато часу.

«У них не було ані комп’ютера, ані інтернету, вони два роки пропустили. Нам повинні переслати документи з Харкова, щоб перевести їх до нашої школи, щоб з ними вчителі займалися. В розмовах діти кажуть, що не хочуть навчатися. Ми їм кажемо, що в житті треба досягти більшого, треба вчитись, заробляти гроші, щоб у вас все було добре», – пояснює Тетяна.

До переїзду в Ізюмський район діти п’ять місяців жили у лікарні. Новий дім їм подобається, родина Ребрикових створила для прийомних дітей добрі умови.

Ізюмський район, Харківська область, будинок сімейного типу, діти,

«Соня та Рита сплять в окремій кімнаті, у них двоярусне ліжко, у Ростика власна кімната і нове ліжко. Матраци, ліжка, шафу-купе для дівчаток ми придбали самі, відкладали гроші на це. Комп’ютер у нас є, а стола ще немає, треба поставити комп’ютерний або письмовий. Два благодійні фонди – «‎Волонтери: Дорослі-Дітям» та «Глобаль2000 дітям України» – пообіцяли нам планшети та столи для навчання», – розповідає Тетяна.

Допомагали садити полуницю

З продуктами у родини не виникає проблем, є своя курятина, яловичина. Також за проєктом допомоги ДБСТ Ребрикови отримали гуманітарну допомогу  – крупи, яких, за словами Тетяни, вистачить надовго.

«Їжі в нас достатньо, харчування своє, домашнє. У нас корова, вони п’ють із задоволенням молоко. Діти сказали: «Ми манку їли тільки зварену на воді». Ні, кажу, тепер ми манку будемо їсти тільки на цільному молоці», – продовжує мама-вихователь.

Дітям у селі ніколи нудьгувати, вони або граються, або допомагають Тетяні.

Ізюмський район, Харківська область, будинок сімейного типу, діти з Харкова

«Я садила полуницю, вони: «Можна ми вам допоможемо?» «Ну, давайте». Той водичку лив з лійки, той кидав корінець. Рита обрізала ножицями. Посадили, потім пішли гуляти. Ми їм включали мультики та разом робили різні поробки. Ними треба займатися, бо вони не знають, куди себе подіти. Діти звикли, що їх залишили, пішли, і робіть, що хочете», – відмічає Тетяна.

Мріють про телефони та велосипед

Соня, Рита та Ростик розповіли вихователям про свої мрії – дітям потрібні телефони та велосипеди. Наразі у хлопчика та дівчаток один на всіх велосипед, згодом мама і папа планують придбати ще два.

Чоловік Тетяни Сергій займається сільським господарством, обробляє 15 гектарів землі.

«Дітей він дуже любить. Він у вільний час з ними грається, який би заморений не приїхав. Діти повиснуть в нього на руках. Багато разом гуляють на свіжому повітрі», – каже Тетяна.

Влітку родина планує проводити більше часу на природі: шашлики, пікніки, риболовля – це все нове для трійки з Харкова.

«На нашій території, слава Богу, нічого не заміновано, у нас не було бойових дій. Є лісочок, де можна ходити. В нас город великий, 40 соток. Треба все посадити, щоб було в нас своє, а як впораємося, буде в нас пікнік, будемо пекти гриби та робити шашлик», – посміхається прийомна мама.

Нагадаємо, проєкт системної підтримки дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) в Харківській області фінансується Великою Британією. Мета проєкту: створення, підтримка ДБСТ і влаштування дітей в родини.

Раніше ми вже розповідаои історію дитячого будинку сімейного типу у Краснокутській громаді Харківської.

Нагадаємо,  з червня до початку вересня змінюється розклад руху електропоїздів, які курсують між містом Ізюм і обласним центром.

Нещодавно ми писали, що в Ізюмі будуть відновлювати першочергово. Наразі місцева адміністрація шукає донорів, щоб відновити житлові будинки, школи, дитячі садки та адміністративні будинки.

Нагадаємо також, газівники змогли відновити газопостачання у місті Ізюм через місяць після закінчення розмінування. Винятком залишаються дуже пошкоджені будинки й домоволодіння, де не живуть люди. Мешканці, які повертаються у місто, мають подати заяву до «Харківгазу» для відновлення.

Більше новин Ізюм та Ізюмський район читайте на нашому сайті. 

Автор: Галина Гришко