Будинки, школи, адмінбудівлі: що в Ізюмі будуть відновлювати першочергово

01.05.2023 12:22 Ізюм

В Ізюмській громаді Харківської області поступово йде відновлення після бойових дій та окупації. Наразі місцева адміністрація шукає донорів, щоб відновити житлові будинки, школи, дитячі садки та адміністративні будинки.

Про це медіа «Слобідський край» розповів секретар Ізюмської міської ради Костянтин Петров.

Перш за все в Ізюмській громаді планують відновлювати житлові будинки, об’єкти соціальної сфери, тобто дитячі садочки, школи. Потім збираються ремонтувати адміністративні будівлі, оскільки наразі в Ізюмі всі служби місцевого самоврядування в одній будівлі, що є єдиною вцілілою у місті.

— Зараз знайшли чотириповерхове приміщення. Завдяки донорам ставимо вікна та будемо робить поточний ремонт, щоб розмістити власне оці служби, що будуть населенню надавати послуги, – зазначає Костянтин Петров.

У підвалах двох місцевих ліцеїв можливо облаштувати повноцінні бомбосховища, однак і наразі вони можуть використовуватися як укриття. Найбільш пристосоване бомбосховище наразі в дитячому садочку № 13, там великі підвальні приміщення.

— Ми розуміємо, що починати потрібно з тих об’єктів, де можливо в першу чергу забезпечити безпеку дітей, а потім уже робити інше, – каже секретар Ізюмської міськради.

Серед нагальних питань Костянтин Петров виділяє оновлення вікон та інженерних комунікацій у приватному секторі. Також громаді конче необхідні будівельні матеріали, наприклад, зараз бракує шиферу.

— Якщо до Нового року від донорів ми мали майже 27 000 шиферних листів. То наразі це все повністю роздано людям. На сьогодні ще 3 500 заяв залишаються в обробці. Тож у нас велика потреба в шифері та вікнах, – підсумовує Костянтин Петров.

Нагадаємо, що у місті Ізюм пошкоджені приблизно 80 % багатоквартирних будинків.

Також у деокупованому Ізюмі до початку нового опалювального сезону відновлять перші будинки.

Нещодавно ми писали, як депутат VIII скликання Ізюмської міської ради від нині забороненої політичної партії «Опозиційна платформа — За життя» перейшов на бік агресора. Чоловік показав окупантам шлях у місто Ізюм.

Головні новини Ізюм читайте на нашому сайті. 

Автор: Олександр Манченко