Окупанти винесли навіть унітаз: житель Ізюма за «єВідновленням» відбудувався на 70%

24.05.2024 15:20 Ізюм
Будинок ізюмчанина Сергія Грушка/Фото: Ізюмська МВА Будинок ізюмчанина Сергія Грушка/Фото: Ізюмська МВА

Будинок жителя Ізюма Сергія Грушка зазнав серйозних руйнувань  на початку збройної аграсії рф. Від сертифіката на придбання нового житла чоловік відмовився, бо вирішив жити вдома. За рахунок коштів за програмою «єВідновлення» на сьогодні йому вдалося відновити хату на 70%.

Про це медіа «Слобідський край» розповів сам Сергій Грушко.

  – На початку березня 2022 року російські військові гатили по місту з усіх видів зброї. Неодноразово діставалось і моєму будинку. Наостанок прицільно вдарили з танка. Довелося виїхати, щоб не загинути. Окупанти винесли з хати все, що можна було винести. Не погребували навіть унітазом. Наш пес-чемпіон мав не одну медаль і не один кубок. Так медалі забрали, а кубки залишили. Це все я побачив на власні очі, коли наприкінці весни минулого року повернувся додому. Іншої думки, як відбудувати свою зруйновану хату, не виникло, – розповідає ізюмчанин Сергій Грушко.

Подружжя Грушків, обоє вже на заслуженому відпочинку, спершу розібрали завали, почистили кожну цеглину, накрили дах. Їм пропонували сертифікат на придбання нового житла, але вони спільно прийняли рішення відбудувати свою садибу.

  – Спершу нам виплатили 350 тисяч гривень. Ми їх вклали в наш дім. Приїхала комісія, оглянула зроблене, і невдовзі ми отримали решту суми. Ремонт поступово просувається. Нам допомагають наші дорослі діти, які теж живуть в Ізюмі і вже відбудували свій будинок, який теж був серйозно пошкоджений,  – зазначає Сергій Грушко.

Усього за державною програмою «єВідновлення» в  Ізюмській територіальній громаді місцеві жителі  подали три з половиною тисячі заяв, дві тисячі з яких уже опрацьовані.

 – За станом на 20 травня, близько 20 заявників повідомили про те, що повністю завершили ремонт, а 50 подали інформацію про завершення першої його частини. Ця інформація – підстава для отримання решти суми для відшкодування пошкоджень середнього рівня, або пошкоджень категорії «Б», –  зазначив заступник начальника Ізюмської міської військової адміністрації Максим Стрельник. 

Нагадаємо, що житель Куп’янська придбав квартиру в Харкові за програмою «єВідновлення».

Також нагадаємо, що ізюмчанка, яку війна залишила без хати, запросила на входини.