Три дні в Ізюмі: німецька делегація навіч переконалась у злочинах рф

29.03.2024 16:50 Ізюм
Ізюмчани разом з волонтерами з міста-побратима Трір/Фото: Ізюмська МВА Ізюмчани разом з волонтерами з міста-побратима Трір/Фото: Ізюмська МВА

Місту Ізюм Харківської області допомагають відновлюватись іноземні партнери з різних країн світу. Проте делегація з німецького міста Трір, яке є містом-побратимом Ізюма, першою відвідала його. Німці не в режимі онлайн, а наживо відчули, як живеться ізюмчанам і в чому конкретно мають потребу.

Про це медіа «Слобідський край» розповів Максим Стрельник, заступник начальника Ізюмської міської військової адміністрації.

 – Серед наших добровільних помічників благодійні фонди й організації з Польщі, Франції, Америки, Литви, і не тільки. Та саме наші побратими з німецького міста Трір першими наважились відвідати Ізюм і прожити в ньому три дні. Ми оцінили гуманітарну допомогу, яку вони привезли – генератори, медикаменти, спецодяг для пожежників, побутову техніку, спортивний інвентар, але їхній візит до нашого прифронтового міста – на порядок вищий, – зазначає заступник начальника Ізюмської МВА Максим Стрельник.

Гуманітарна підтримка від німецьких партнерів

Гуманітарна допомога від німецьких друзів

До Ізюма завітали Тобіас Шнайдер, член ради міста Трір, Матеуш Ванцек волонтер асоціації «Viele Hände für die hoffnung» e.V., Леон Фузеніг, доброволець-пожежник, та Анна Стецька, співзасновниця організації «Ukrainer in Trier e. V.».

Друзі з Німеччини зустрілися з місцевими пожежниками. Вони попросили допомогти спецтехнікою, яку ворог знищив під час окупації та інтенсивних обстрілів. Іноземні делегати мали зустріч і з освітянами, які переймаються питанням облаштування надійних укриттів, а також зі звичайними містянами. Одна жінка наважилась попросити про допомогу.

 – Програма єВідновлення у нас добре працює, а от будівельників не вистачає. Може б, відрядили до нас когось із своїх, – звернулась до німецьких гостей ізюмчанка.

Для партнерів з Німеччини була організована оглядова екскурсія містом. Вони побували на Алеї Слави, відвідали ліцеї №№ 2, 4, 11, спортивний комплекс «Локомотив», БК «Сучасник», відділення ДСНС, центральну районну бібліотеку, міську лікарню, піднялися на гору Крем'янець.

У міській публічній книгозбірні

В Ізюмській районній публічній бібліотеці

 – У мене змішані почуття від побаченого. З одного боку, прекрасні краєвиди, які відкриваються з гори Крем'янець, з іншого – зруйновані школи, лікарні, магазини, спортзали, людські будинки. І не треба думати, що ми від цього далеко. Ми не умовно, а насправді поруч, – поділився своїми враженнями від першого візиту до Ізюма Тобіас Шнайдер, член ради міста Трір.

Делегати зафільмували наслідки агресії рф, щоб удома показати їх своїм землякам і донести до них думку про те, як важливо допомагати українцям у цей складний час.

Також під час зустрічі сторони обговорили умови подальшої співпраці і підписання меморандуму про партнерські відносини між містом Трір та містом Ізюм, який був ухвалений у Трірі 6 березня 2024 року.

Нагадаємо, що печенізькі комунальники отримали від партнерів з Франції важливе обладнання.

Також нагадаємо, що деокупована Циркунівська громада Харківської області продовжує налагоджувати контакти з міжнародними організаціями, які можуть допомогти у відновленні.


 

Автор: Тетяна Чмут