Циркунівська громада налагоджує зв’язки з Європою

Громади на зв'язку
15.12.2023 12:51 Циркуни
Країни ЕС допомагають Циркунам відновлювати життя / фото «Циркунівські вісті» Країни ЕС допомагають Циркунам відновлювати життя / фото «Циркунівські вісті»

Деокупована Циркунівська громада Харківської області продовжує налагоджувати контакти з міжнародними організаціями, які можуть допомогти у відновленні.

Як розповів «Слобідському краю» начальник Циркунівської сільської військової адміністрації Микола Сікаленко, налагоджувати контакти з міжнародними організаціями вони почали майже одразу після звільнення громади восени минулого року.

Час триває, але тісні стосунки дозволяють не припиняти співпрацю, щоб підтримувати місцевих жителів. Чим більше тих, хто допоміг у скрутному становищі, тим швидше місцеві жителі зможуть відновити своє нормальне життя.

– Друзів та партнерів у Європі та інших країнах шукаємо самі, а іноді вони нас знаходять. Дуже багато в налагодженні міжнародних зв’язків нам допомагають Харківська обласна військова адміністрація та Харківська районна військова адміністрація. Добре, що цей процес триває, допомога йде постійно. Можу навести «найсвіжіші» приклади, за грудень 2023 року. Це, звісно, не все, це те, що я можу пригадати одразу. Представники Польського центру міжнародної допомоги (PCPM) провели обстеження багатоквартирного будинку в Циркунах для подальшої допомоги його жителям. Лікарі від Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej та FRIDA Ukraine, а саме терапевти та кардіолог, провели прийом жителів громади. Люди отримали не тільки консультацію фахівця, безкоштовні ліки та психологічну підтримку, а й гігієнічні набори у подарунок. Наші мешканці продовжують отримувати побутові речі від німецької гуманітарної організації Help Hilfe zur Selbsthilfe. Партнери з Європи нас не забувають, це дуже важливо для Циркунівської громади, – говорить Микола Сікаленко.

У сільській військовій адміністрації кажуть, що продовжують пошук нових міжнародних організацій та фундацій, які можуть допомогти у відновленні громади. Бо міжнародна підтримка може значно пришвидшити відновлення деокупованих територій Харківщини.

Раніше ми писали, що робить Циркунівська громада щоб забезпечити дітям можливість вчитися та розвиватися, незважаючи на війну.

Автор: Марія Іващенко