В Ізюмі ексгумували тіла 202 жінок та п'ятьох дітей

23.09.2022 17:25 Ізюм
Національна поліція майже завершила ексгумацію тіл з масового поховання біля Ізюма.

Наразі виявлено 427 тіл загиблих та закатованих українців, про це розповів перший заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Сергій Пантелєєв. Серед загиблих – 202 жінки, 189 чоловіків та п'ятеро дітей. Встановити стать 11 тіл неможливо – вони сильно понівечені. Окрім того, у братській могилі знайшли тіла 21 українського військовослужбовця.

Під час візуального огляду в більшості тіл виявлено ознаки насильницької смерті. Утім, точну причину смерті кожного загиблого будуть з'ясовувати в результаті додаткових досліджень. Наразі правоохоронці встановили особи понад третини з виявлених тіл. 

Ексгумація тіл Ізюм

Робота з ідентифікації наших громадян не припиняється. Всі виявлені тіла спрямовуються для ретельного проведення судово-медичних досліджень. Уже призначено понад тисячу різних досліджень, які допоможуть встановити причини загибелі, а також можливих убивць, - сказав Сергій Пантелєєв.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, 30 ексгумованих тіл мають сліди катувань.

На жаль, таке масове поховання не єдине в Ізюмі. Знайдено щонайменше ще 3 такі місця в цьому районі, є поховання і в інших звільнених містах Харківщини. Наразі проводяться огляд та розмінування. Усі злочини окупантів будуть задокументовані, а винні заплатять за скоєне, - сказав він.

Ексгумація тіл Ізюм

Окрім того, під час відпрацювань звільнених територій Харківщини поліцейські виявили та задокументували 18 місць, де росіяни незаконно утримували та катували наших громадян – у містах Куп'янськ, Ізюм, Балаклія, Вовчанськ, селах Козача Лопань, Шевченкове, Огірці.

Ексгумація тіл Ізюм

Ексгумація тіл Ізюм

Автор: Анастасія Хушану