В Ізюмі медики приймали пацієнтів просто неба: що відбувалося

30.05.2024 15:20 Ізюм
Медик Ізюма перевіряє кров на вміст цукру/Фото: Ізюмська міська рада Медик Ізюма перевіряє кров на вміст цукру/Фото: Ізюмська міська рада

У місті Ізюм медики Центру первинної медико-санітарної  допомоги в рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров'я приймали місцевих жителів на території парку «Залізничник». За потреби кожен міг виміряти артеріальний тиск та перевірити рівень цукру в крові. Також медики виїздили у віддалені куточки Ізюмської громади. 

Про це медіа «Слобідський край» розповіла завідувачка амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1 в місті Ізюм Вікторія Лісняк.  

  – Це була абсолютно безкоштовна акція, яка тривала упродовж тижня. Жителі Ізюма, громади в цілому, внутрішньо-переміщені особи, які мали до того показання, могли виміряти артеріальний тиск і рівень цукру в крові. Завдяки цій профілактичній акції багато хто продовжить піклуватися про своє здоров'я далі, звернеться до сімейних лікарів, вузькопрофільних спеціалістів.  Спеціально підсумки Тижня здоров'я ми не підбивали, але отримані результати дають право стведжувати, що, на жаль, серцево-судинні захворювання дуже поширені серед ізюмчан, – зазначає завідувачка амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1 в місті Ізюм Вікторія Лісняк.

Тиждень здоров'я в Ізюмі

Вимірювання тиску. Парк "Залізничників", місто Ізюм

Медики також виїздили і до віддалених населених пунктів громади. Так, основні показники здоров'я перевірили жителі повністю знищеного обстрілами села Кам'янка. До густонаселеного до війни села повернулися одиниці, але медична допомога людям надається. В Кам'янці встановлена мобільна амбулаторія, до якої додається генератор, starlink, підведений інтернет. Два дні на тиждень працює медсестра.

Нагадаємо, що у Чугуївській громаді дефіцит вузьких спеціалістів.

Також нагадаємо, що одну з лікарень Харківської області повернули з евакуації.

 

  

Автор: Тетяна Чмут