Які населені пункти Ізюмщини найбільш заміновані

В Ізюмському районі Харківської області найбільш заміновані населені пункти ті, через які проходила лінія фронту. 

Про це під час брифінгу розповів начальник Ізюмської районної військової адміністрації Степан Масельський, повідомляє «Слобідський край». 

За його словами лінія фронту розпочиналася з Балаклійської громади та закінчувалася у Борівській.

«Лінія проходила в основному по річці Сіверський Донець. Там, де проводились бойові дії, там усе заміновано. Особливо це частина Оскільської та Ізюмської громад — Кам'янка, Довгеньке, Вірнопілля, Топальське, Заводи, Чепіль, Гусарівка, Оскіл. Ліси заміновані. Багато мін «Пелюсток», їх дуже багато розкидано, й найчастіше на них підриваються люди», — говорить Степан Масельський.

З початку деокупації в Ізюмському районі було знешкоджено 30 тисяч вибухонебезпечних предметів.

«Не потрібно їздити та заходити в ліси, виїжджати в поля, які не обстежені. Всі знають, усі попереджені, але люди на свій страх та ризик ідуть, і, на жаль, закінчувалось нещасними випадками. Деякі умільці намагалися самі розмінувати, й непоодинокі такі випадки були», — розповідає начальник РВА.

На території Ізюмщини наразі працює 21 саперний розрахунок. Вони займаються розмінуванням ліній електропередач, а також відпрацьовуються заявки місцевих жителів.

Нагадаємо, 16 шкіл на Ізюмщині зруйновані вщент.

Нагадаємо ще, що зараз на Ізюмщині проживає 115 тисяч мешканців. До війни в Ізюмському районі Харківської області проживало 180,5 тисячі людей.

Нагадаємо також, у селі Петрівському Балаклійської громади триває відбудова пошкоджених обстрілами житлових будинків. До справи долучилися і представники релігійної волонтерської організації  «Рука ангела» з Івано-Франківська.

Більше Ізюмський район читайте на нашому сайті. 

Автор: Ксенія Карпенко