На Харківщині в руках 15-річного підлітка підірвався вибуховий пристрій (оновлено)

Вибухівка може ховатися будь де / фото ілюстративне ДСНС Вибухівка може ховатися будь де / фото ілюстративне ДСНС

В Ізюмському районі Харківської області 15 грудня до лікарні з пораненням обох рук госпіталізували 15-річного хлопця.

Як пише «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу ХОВА, у хлопця в руках здетонував невідомий вибуховий пристрій.

«Травматична ампутація пальців правої кисті та пальця лівої кисті. Щодо деталей вибухового предмета – встановлюють», – повідомили у ХОВА.

Як розповіли у пресслужбі ДСНС України в Харківській області, трагічна подія сталася поблизу села Донецьке. За попередніми даними 15-річний підліток, гуляючи в лісопосадці, знайшов вибуховий пристрій, який здетонував у його руках. 

Рятувальники вкотре нагадують, що вибухонебезпечні предмети можуть ховатися будь-де на територіях, де велись бойові дії чи обстріли касетними боєприпасами. Також ворог міг навмисно встановлювати і маскувати вибухівку під дитячі іграшки, книжки та різноманітні предмети побуту.

У відділі комунікації поліції Харківської області повідомили, що наразі життю підлітка загрози немає, його госпіталізували до лікарні Харкова. Хлопець отримав ампутацію декількох пальців рук.

На місце події виїхали слідчо-оперативна група та спеціалісти вибухотехнічної служби. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, з початку звільнення Харківщини залишені росіянами вибухонебезпечні предмети (ВНП) забрали життя 50 людей, ще 195 отримали травми і каліцтва. Переважна більшість випадків підривів на ВНП сталися на територіях, які перебували в окупації, або там, де велись активні бойові дії.

Раніше ми писали, що усі деокуповані території Харківщини залишаються замінованими. Глобального гуманітарного розмінування ще не проводилось, тому закликаємо жителів області не відвідувати ліси, поля, лісосмуги, неперевірені дороги і стежки на постраждалій та деокупованій території

Автор: Галина Гришко