На окупованій Ізюмщині рашисти будують «комунізм»

На фото зображена окупаційна преса, Ізюмський район, Харківська область. Усі фото надані автором. На фото зображена окупаційна преса, Ізюмський район, Харківська область. Усі фото надані автором.
В Ізюмському районі, більшість населених пунктів якого знаходиться в тимчасовій окупації, російські війська разом з колаборантами розширюють свою мережу пропагандистських засобів.

«Герої» бояться правди

Нещодавно в місті Балаклія на хвилі 92,2 ФМ почало мовити рашистське «Радио-Жизнь». Ця радіостанція цілодобово транслює патріотичні пісні радянського періоду та виконавців російської естради. Інколи (але не систематично) там також виходять новини, де передають зведення з фронтів. У цих новинах, сфабрикованих пропагандистами рф, передають неправдиву інформацію про «героїчні» дії російської армії та про знищення великої кількості української військової техніки і живої сили.

Жителі Балаклії також говорять, що радіоприймачі ловлять ворожу хвилю «Харьков-Z».

Рекламу цих пропагандистських радіостанцій зрадники намалювали фарбою прямо на асфальті в центрі міста.

Але народ хоче знати правду і отримувати українські новини. Зокрема, жителі Балаклійської громади намагаються через мобільний зв’язок отримувати достовірну інформацію, яку передають їм рідні і друзі з підконтрольної території України. Саме тому військові з Інгушетії, які оселилися в тимчасово окупованій Балаклії, не дозволяють збиратися молоді в центрі міста, відбирають у людей телефони. Вони ще й бояться, щоб ніхто не передавав координати дислокації російських солдатів на підконтрольну територію.

Дитяча брехня за солодощі

Так званий глава тимчасової адміністрації, уродженець Горлівки Юрій Шевченко змушує працівників комунальних підприємств Балаклії розповсюджувати серед населення газету «Харьков-Z», яку друкують у Бєлгороді. Цю ж газету з проросійськими меседжами розповсюджують також у Куп’янську та Ізюмі.

До речі, останнім часом в Ізюмі стрімко зросла кількість російських блогерів та представників кремлівських медіа. Нехтуючи журналістськими стандартами, вони змушують дітей давати коментарі на камеру і говорити, що місто обстрілюють ЗСУ – тобто говорити те, що хоче почути російська аудиторія. Віддячують дітлахам солодощами, дарують їм російську атрибутику та пригощають морозивом.

Хто ж обстріляв Крем’янець?

Ізюмські колаборанти продовжують випускати листівку «Ізюмський телеграф». Відповідальна за випуск – депутат міської ради від «ОПЗЖ» Любов Ткачова.

У кінці липня вийшов черговий випуск. На першій сторінці листівки формату А-4 – інтерв’ю із самопроголошеним главою Ізюмського району Владиславом Соколовим. Зрадник України постійно наголошує, що відновлювати зруйноване місто заважають Збройні Сили України. За його словами, місто постійно обстрілюють ЗСУ, але факти кажуть про інше.

Наприклад. ізюмчанин (ім’я ми не називаємо з міркувань безпеки його рідних), який нещодавно виїхав через рф до Європи, особисто зателефонував автору і розповів, хто обстріляв мирних людей на горі Крем’янець, де під час телефонних розмов загинуло дві людини і 18 отримали поранення («Слобідський край» раніше писав про це). Траєкторія прильоту снарядів вказує на те, що стріляли по Крем’янцю з північної сторони, де знаходяться російські підрозділи. А от пропагандистська листівка пише, що російські солдати «героїчно», «живим щитом у бронежилетах», під час обстрілу захищали мешканців Ізюма від обстрілів ЗСУ.

Водночас, ізюмчани – свідки подій стверджують, що саме в цей день під час обстрілу на горі не було жодного військового. Хоча, до речі, вони зазвичай також піднімаються на вищу точку міста для того, щоб зателефонувати.

Спочатку руйнують, потім «відновлюють»

«Ізюмський телеграф» також розмістив матеріал про підготовку міста до зимового періоду. Самопроголошена влада ставить перед собою завдання забезпечити місто теплом. З огляду на це зрадниками направлені пропозиції до міністерства енергетики рф щодо підключення Ізюма до альтернативних газових мереж. Також підготовлений перелік матеріалів, необхідних для відновлення роботи котелень.

Зважаючи на це, зрозуміло, що окупанти визнають: три котельні повністю зруйновані, а інші розграбовані і пошкоджені. Але знову ж брешуть, хто це зробив. Ізюмчани (і ті, хто виїхав з міста, і ті, хто залишився) добре пам’ятають, як російські літаки скидали бомби на котельні і як важка артилерія гатила по житлових будинках та об’єктах тепломережі.

Так званий заступник глави Ізюмського району Сергій Апришкін також роздає інтерв’ю для російських телеграм-каналів, де розповідає, як самопроголошена влада побудувала комунізм в Ізюмі за чотири місяці своєї діяльності.

Серед значних здобутків загарбників зазначається, зокрема, відновлення водо- і енергопостачання та автобусного сполучення. Але знову-таки ніхто не згадує, хто розбомбив електропідстанції та електричні мережі.

Нагадаємо зрадникам, що вже 3 березня 2022 року російська авіація знищила підстанцію на вулиці Аеродромній, тим самим залишивши північну частину міста без тепла, води і електроенергії. Тобто «відновлюють» те, що самі зруйнували.

Апришкін стверджує, що в Ізюмі зараз побудований первинний комунізм. Населення зовсім не платить за водопостачання, електроенергію та проїзд у громадському транспорті. Виникає питання, а з яких джерел мешканці Ізюма спроможні платити за комунальні послуги та проїзд у транспорті, коли протягом п’яти місяців не виплачуються пенсії, соціальні виплати, зарплати тощо. І за рахунок чого будуть функціонувати відповідні служби надалі.

«Братські» тортури

Російські окупанти, крім військової експансії, впроваджують на окупованих територіях політичну пропаганду. На тимчасово окупованій території Ізюмського району вже активно працюють і проводять агітаційну роботу серед населення політична партія «единая россия», громадська організація «молодая гвардия», благодійний фонд захара прилепина та інші. Представники цих організацій під час видачі так званої гуманітарної допомоги агітують за об’єднання з «братським народом», просувають тези про єдину історичну спадщину, про спільну релігію та культуру… І водночас незгодних та проукраїнські налаштованих громадян забирають у полон, кидають у підвали, де промивають мізки та намагаються схилити їх до співробітництва.

Російські емісари вперто називають війну в Україні «спеціальною військовою операцією», головною метою якої є «денацифікація і демілітаризація» сусідньої країни.

Місцеві ж колаборанти за вказівкою московських кураторів створили проросійські групи в соціальних мережах, де намагаються просувати проросійські наративи.

Вкотре просимо земляків бути уважними щодо розголошення персональних даних – своїх та своїх рідних, які опинилися на тимчасово окупованій території. Не довіряйте російським медіа та проросійським телеграм-каналам, перевіряйте інформацію з різних джерел!

Також нагадуємо, що в умовах війни оперативно перевірити інформацію, яку передають з окупованої території, неможливо. Тому ставитися до оприлюдненої інформації треба з обережністю.

«Цей проєкт  реалізується в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу (https://ec.europa.eu/info/aid-development-cooperation-fundamental-rights_en). Його зміст є виключною відповідальністю авторів і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій»