Ситуація у Балаклії критична й нагадує Ізюм, – голова райадміністрації

До тимчасово окупованої Балаклії Ізюмського району окупанти не пускають гуманітарну допомогу протягом трьох тижнів.

Про це повідомив голова Ізюмської районної військової адміністрації Степан Масельський у Національному телемарафоні. За його словами, на Ізюмщині ситуація залишається напруженою. Кожного дня окупанти обстрілюють населені пункти, намагаються прорватися до Слов'янська та Барвінкового.

Найскладніша ситуація зараз спостерігається в Ізюмі. З 2 березня у місті відсутні всі умови для життя – немає світла, води та газу. Останній гуманітарний коридор був 12 березня.

– Продукти закінчилися, люди на межі виживання. Гуманітарна допомога в нас є, але ми не можемо її доставити. Про виїзд з Ізюмщини наразі складно говорити, окупанти обмежують рух місцевих навіть по місту, – сказав голова Ізюмської РВА.

З восьми громад Ізюмського району шість – повністю окуповані. За словами Масельського, у більшості населених пунктів не залишилось ні одного цілого будинку. 23 травня загарбники обстріляли населені пункти Балаклійської громади: Петрівське, Завгороднє, Гусарівку. Села Протопопівки практично не існує, окупанти його знищили. З 2 березня в селі Нова Гусарівка люди не бачать хліба, воно також окуповане. Яка зараз ситуація в селі, сказати неможливо, немає зв'язку, населення не випускають та не впускають.

Відомо, що ворог намагається також обмежити доставляння гуманітарного вантажу в Балаклію.

– До 7 травня ми її доставляли, з того часу ми не можемо доставити: не впускають та не випускають. У місті немає електроенергії, відповідно відсутнє водопостачання та водовідведення, не дають виїхати ремонтним бригадам і полагодити лінії. Ситуація критична й нагадує Ізюм, – сказав Масельський.

Нагадаємо, під керуванням окупантів у лікарнях Борівщини відчувається гостра нестача ліків. Особливо не вистачає інсуліну, росіяни не забезпечують потреби населення та не пускають гумконвої.

Автор: Анастасія Хушану