Коломацька громада провела першу в області сесію після виборів

19.11.2020 11:26 Коломак
фото: Коломацька селищна рада фото: Коломацька селищна рада
Менше ніж через два тижні після остаточного оголошення результатів місцевих виборів – 2020 Коломацька територіальна громада Харківської області провела першу сесію в новому складі. Як проходило зібрання новообраних депутатів, кого призначили старостами та які зміни чекають на громаду найближчим часом, ми розпитали голову Коломацької селищної ради Володимира Гуртового.

Виправдали довіру

11 листопада в Коломацькій територіальній громаді пройшло пленарне засідання І сесії IX скликання Коломацької селищної ради. Ця громада першою на Харківщині провела сесію після місцевих виборів, що пройшли 25 жовтня.

Традиційно, на такому зібранні оголосили результати виборів Коломацького селищного голови й обрання на цю посаду Володимира Гуртового. Він, до речі, вже вдруге склав Присягу як Коломацький селищний голова, адже очолював громаду і в минулому скликанні – з моменту об’єднання всіх рад Коломацького району в 2017 році.

Продовжили свої повноваження і більшість депутатів селищної ради минулого скликання. Так, серед 18 обранців громади тільки четверо – новачки.

– Я повністю задоволений депутатами, яких вибрали. Це люди, які дійсно хочуть працювати. 18 із 22 – це депутати, які були в попередньому скликанні і які підтвердили, що вони можуть працювати, – сказав Володимир Гуртовий.

Отже, тепер депутатський корпус Коломацької селищної ради по восьми округах має такий вигляд:

№ 1 – Наталія Андрійченко, Олександр Журавський, Олена Обихвост, Галина Паймаш;
№ 2 – Михайло Борисенко, Світлана Межерицька, Тетяна Обихвост;
№ 3 – Дмитро Буяло, Валентина Конєва, Андрій Пінчук;
№ 4 – Ірина Олексійчик, Леонід Тільний;
№ 5 – Ігор Бездітко, Ольга Бойко, Вячеслав Нефідов;
№ 6 – Валерій Говорушенко, Лілія Середа;
№ 7 – Ігор Безрук, Юрій Лисенко, Віталій Талавиря;
№ 8 – Євген Набока, Олександр Різуненко.

Секретарем селищної ради обрали Олену Обихвост. А заступниками селищного голови з питань діяльності виконавчих органів селищної ради стали Віталій Талавиря та Ольга Леващук.

Погодження старост

Ще одним питанням на першій сесії нового складу Коломацької селищної ради було затвердження старост. Із чотирьох старостинських округів тільки в одному залишився попередній староста, в усіх інших цю посаду отримали нові керівники.

Читайте також: Ремонтують дороги, школи та дитсадки – як аграрії Харківщини допомагають своїм громадам

Як розповів Володимир Гуртовий, розглядаючи кандидатури старост, перш за все керувалися вподобаннями місцевих жителів.

– Я об’їхав усі населені пункти й поцікавився думкою людей щодо того, кого вони хочуть бачити старостою. Жодну кандидатуру я не прийняв, не погодивши її з мешканцями старостинського округу, – зауважив Коломацький селищний голова.

Отже, старостою Покровського старостинського округу затверджено Леоніда Тільного, Різуненківського старостинського округу – Станіслава Нетудихатку, Шелестівського старостинського округу – Євгенія Талавирю, Шляхівського старостинського округу – Сергія Беспалого.

Питання № 1 – опалення

Також на першій сесії нові депутати Коломацької селищної ради погодили утворення чотирьох постійних комісій: з питань прав людини, законності, правопорядку, депутатської діяльності, етики та регламенту; з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва; з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та природокористування; з питань побуту, транспорту, будівництва та житлово-комунального господарства. Усі ці комісії працювали й раніше, тож у новому скликанні рада продовжить розпочате в попередні три роки існування громади та запроваджуватиме нові якісні перетворення для ще більш комфортного життя мешканців Коломаччини.

Як зазначив Володимир Гуртовий, пріоритетними напрямами роботи, в яких продовжить працювати селищна рада нового скликання, залишаються благоустрій, освіта, медицина і культура.

– Ми продовжуємо те, що розпочали, і будемо запроваджувати нове. Зокрема, ми вирішили переводити заклади, які перебувають на балансі селищної ради, з газового опалення на альтернативне. Це потрібно і для економії бюджетних коштів, і заради незалежності від газопостачальника, – розповів Коломацький селищний голова.

За його словами, будівлі чотирьох старостинських округів громади вже переведено на опалення твердим паливом. Наступні на черзі – дитячі заклади. В одному з них саме встановлюють твердопаливні котли, в іншому наразі готують проект реконструкції системи опалення. Ще один дитячий заклад перейде на опалення електроенергією, для нього зараз також розробляється відповідний проект.

Школи, стадіон і центр дозвілля

У наступному році Коломацька селищна рада продовжить заходи з енергозбереження, зокрема планується провести утеплення шкіл. Також у 2021 році громада має намір завершити благоустрій стадіону в Коломаці. А в Шелестівському старостинському окрузі має з’явитися свій Центр дозвілля, якого там не було близько 30 років. Нещодавно селищна рада придбала для цього приміщення. В усіх інших округах такі центри вже є.

Читайте також: Парк розваг, фітнес для всіх і дитячий спортмайданчик з’явились у Коломаці 

– Роботи у нас багато, планів ще більше. Порозуміння з депутатським корпусом є. Дай бог, щоб були доходи, – зазначив Володимир Гуртовий. – Коли я йшов на вибори, то говорив людям, що місцевий голова і депутати – це ті люди, які мають працювати на благо мешканців нашої громади. У нас мажоритарна система – нас вибрали мешканці. І я обіцяю кожного дня виконувати свої функції, щоб нашим мешканцям було краще жити.

Автор: Варвара Барська