Свій куточок дозвілля в кожному селі: у Коломацькій громаді відновлюють будинки культури

12.08.2021 15:20 Коломак
Мультифункціональні центри культури і дозвілля організовують на території Коломацької громади замість стареньких клубів. Таким чином тут прагнуть створити майданчики для всебічного розвитку і спілкування місцевих жителів та молоді. За відновлення існуючих будинків культури та відкриття нових Коломацька селищна рада змогла активно взятися після об’єднання всіх місцевих рад колишнього Коломацького району в єдину громаду.

«Залишилися лише стіни»

Минулого тижня в Коломацькій громаді завершили ремонт фасаду першого поверху Новоіванівського сільського будинку культури. Цей заклад на території громади був одним з найбільш зруйнованих: коли селищна рада взяла цю будівлю у своє підпорядкування, від неї залишилися лише стіни й непридатна покрівля.

Проте після об’єднання Коломацька територіальна громада почала поетапний капітальний ремонт будівлі. За словами голови селищної ради Володимира Гуртового, споруду задумали відновити, адже сьогодні в громаді працюють над створенням мережі центрів культури й дозвілля.

‒ Центри культури і дозвілля – це нове бачення розвитку культури й дозвілля на селі. Ми хочемо, щоб у кожному старостинському окрузі жителі мали свій куточок для дозвілля. Зокрема, у Новоіванівці будинок культури довго не працював, а з часом почав руйнуватися. Тому ми вирішили відновити будівлю, аби проводити тут збори, урочисті події та місцеві культурно-мистецькі заходи, ‒ розповів Володимир Гуртовий.

За його словами, звичайно, на відновлення будинку культури необхідні чималі гроші. Тому прийняли раціональне рішення розпочати поетапне відновлення об’єкта й шукати додаткові інвестиції. Так, у 2018 році за державний кошт у Новоіванівському будинку культури відремонтували зовнішні конструкції, відновили покрівлю, поставили вікна та двері.

Наступного року взялися за ремонт внутрішніх кімнат – почали з малої спортивної зали. За кошти селищного бюджету встановили двері, сітки на вікна, спортивні ворота, відремонтували підлогу, відновили освітлення, аби місцеві любителі футболу могли займатися спортом і взимку. Також у залі облаштували лавки для сидіння та оснастили обігрівачем кімнату для переодягання.

Цього року відновлення Новоіванівського клубу триває. Тут працівники комунального підприємства «Коломацьке ВУЖКГ» на замовлення селищної ради повністю відремонтували зруйнований фасад на першому поверсі будівлі, пофарбували стіни та вимостили плиткою ґанок і східці.

Тож сьогодні будівлю, колись майже вщент зруйновану, не впізнати. У майбутньому тут планують провести внутрішні ремонтні роботи, які передбачатимуть перепланування, відновлення стін і стелі, підлоги, а також монтаж інженерних комунікацій, систем безпеки та мультимедіа. Після цього у громаді запланували розмістити в центрі дозвілля бібліотеку, спортивну та фітнес зали, де буде безкоштовний Wi-Fi. Також у приміщенні зможуть працювати пошта і фельдшерсько-акушерський пункт.

Читайте також: На Куп’янщині ремонтують міст через залізницю. Фото

Вдихнули нове життя

Новоіванівський будинок культури – не єдиний заклад, який у Коломацькій громаді вирішили відновити та вдихнути нове життя. Так, у Покровці центр дозвілля відкрили у приміщенні колишньої школи. Будівля навчального закладу після закриття пустувала не один рік. А сьогодні тут розміщуються бібліотека, зал для масових заходів, більярдна кімната. Остання користується чималим попитом у місцевої молоді.

Після оновлення тут, як і планувалося, почали святкувати весілля та дні народження. Силами селищної ради у 2019 році тут відремонтували стелю та стіни в кімнатах, придбали внутрішні тренажери та більярдний комплекс, 2020-го ‒ зробили освітлення. А цьогоріч у центрі встановили систему енергоефективного опалення – «економне» тепло забезпечують сім стельових інфрачервоних енергозберігаючих електрообігрівачів з терморегуляторами.

Цього разу громаді допомогли її соціальні партнери ‒ ГПУ «Полтавагазвидобування», яке здійснює свою виробничу діяльність на території Коломаччини. Так, у співпраці з бізнесом селищна рада вирішила проблему з опаленням у будівлі, яке до того ж є альтернативою газовому, що допоможе громаді економити бюджетні кошти.

Долучаються до соціального партнерства й місцеві агровиробники. Зокрема, за кошти ТОВ «Лан» цього року старі вікна та двері змінили на нові енергозберігаючі у Шляхівському сільському клубі.

Від співів до фітнесу

Свій Центр культури та дозвілля працює і в Шелестовому. Після його відкриття у 2020 році культурне життя місцевого населення значно пожвавилося: тут проводяться репетиції, різноманітні заняття за інтересами, фітнес-заняття, а на свята місцеві аматори та художні колективи влаштовують виступи. Аби святкування були можливі не тільки о теплої пори, а й узимку, у 2021-му за кошти бюджету громади тут установили сучасне ультрафіолетове електроопалення.

‒ Раніше в цьому селі будинку культури не було. Тому приміщення для цього старостинського округу ми придбали, і тепер тут працює свій центр дозвілля. Зокрема, свої репетиції в цьому центрі проводить наш народний хор «Шелестяни». Також тут проходять заняття з фітнесу та інші заходи, ‒ розповів Володимир Гуртовий.

Сільський будинок культури крок за кроком відновлюють і в Різуненковому. Будівлю було споруджено ще в радянські часи. Відтоді капітальних ремонтів тут не проводили. Проте минулого року в місцевому будинку культури полагодили ділянку покрівлі, що протікала, відремонтували фойє – глядацьку залу, дві кімнати (спортивну і для переодягання артистів).

Аби в кімнатах було тепло, коштом селищного бюджету придбали електрообігрівачі, а під час масових заходів у холодну пору у фойє вмикають більш потужні переносні обігрівальні електроприлади.

Цього ж року місцеві комунальники КП «Коломацьке ВУЖКГ» на замовлення селищної ради пофарбували підлогу всередині приміщення та продовжили працювати вже над благоустроєм території навколо будинку культури: уклали новий тротуар по території навколишнього парку.

До слова, у 2020 році в цьому ж парку, розширюючи мережу спортивних послуг, обладнали майданчик з вуличними тренажерами.

Дозвілля у невеличкому селі

Заклади культури працюють і в невеличких селах громади. Зокрема, свій клубний заклад є в селі Пащенівка Шелестівського старостинського округу. Оскільки тут мешкає невелика кількість людей, сюди ж перевели місцеву бібліотеку-філію, оформивши на баланс селищної ради точку електропостачання.

У такому ж малочисельному селі Мірошниківка Різуненківського старостинського округу приміщення для дозвілля взагалі не було. Тому селищна рада взяла на власний облік колишню адмінбудівлю на території села, її підремонтували й перевели туди ФАП і сільську бібліотеку-філію.

Тож, в обох селах жителі мають де зустрітися, поспілкуватися, подивитися привозний концерт.

‒ У Першотравневому сільському клубі, що належить до мережі закладів культури, відновили сцену, бо стара розвалювалася, і вклали плити ЮСБ ‒ покриття на підлогу в глядацькій залі, бібліотеці та фойє. Приділяли ми увагу й технічному оснащенню клубних закладів. Тож, найгостріші проблеми розв’язано, але роботи з модернізації приміщень і поновлення матеріально-технічної бази не припиняються. На черзі – невідкладний ремонт східців Коломацького селищного будинку культури. Таким чином, крок за кроком ми відновлюємо наші клубні заклади та створюємо простір для спілкування людей у новому форматі, ‒ підсумував Володимир Гуртовий.