Перейменування Краснограда: що кажуть у міськраді

04.08.2023 13:58 Красноград
Фото: соцмережі Фото: соцмережі

Красноградська міська рада повинна подати пропозицію назви для міста Верховній Раді до 27 січня 2024 року. 

У Харківській області Український інститут національної пам'яті вніс місто Красноград до переліку населених пунктів, назви яких містять символіку російської імперської політики.

Як розповіла кореспонденту «Слобідський край» голова Красноградської міської ради Світлана Кривенко, наступного тижня в громаді планують розпочати громадські слухання.

«Ми будемо проводити громадські слухання, обговорювати всі можливі варіанти, у нас є пів року на те, щоб перейменувати. Ми хочемо зробити голосування в інтернеті, можливо скриньки поставимо на території міста. Ми зараз вирішимо, чи люди будуть пропонувати варіант, чи ми надамо варіанти, а мешканці вже оберуть. Бо назви міста повинні бути чимось обґрунтовані, людям треба пояснити, чому саме такі назви. Тому спочатку будуть громадські обговорення, а потім голосування», - говорить Кривенко.  

Раніше міськрада вже консультувалася з фахівцями щодо перейменування міста Красноград.

«Ми місяці три тому зверталися до інституту Національної пам’яті та до Полтавського краєзнавчого музею, щоб вони надали нам якість документи, що підтверджують, що місто Красноград назване на честь червоного прапора чи знамені. Нам їх не дали, але є така інформація в біографії міста. Якщо інститут національної пам’яті вважає, що місто треба перейменувати, то будемо над цим працювати, розглянемо всі варіанти», - зазначила голова міської ради.

Якщо до 27 січня 2024 року громада не обере нову назву міста, то її розроблятиме Інститут національної пам'яті.

Раніше ми писали, що у центрі міста Красноград розмістили фотографії 40 загиблих українських захисників, жителів громади.

Нагадаємо, офлайн-навчання найбільш вірогідне у Лозівському та Красноградському районах. 

Більше новин  Красноград читайте на нашому сайті.