Населення зросло вдвічі: як у Козіївці впоралися з напливом переселенців

30.04.2024 10:51 Краснокутськ
У 2022 році кількість населення Козіївського старостату збільшилася з 2,8 до 4,5 тисяч У 2022 році кількість населення Козіївського старостату збільшилася з 2,8 до 4,5 тисяч

У Козіївському старостинському окрузі Краснокутської громади переселенці можуть отримати роботу та житло.

Як розповіла кореспондентці медіа «Слобідський край» староста Козіївського старостинського округу Лариса Заєць, на початку повномасштабної війни в старостаті кількість людей збільшилася від 2,8 до 4,5 тисячі. Реєстрацією ВПО займалися адміністратори віддалених робочих місць ЦНАПу. Тоді вони працювали без вихідних та ночами, адже реєстр практично не працював.

– Людей розміщали всюди, де була можливість. Селили в дитячому садочку, школі, сільській раді. Згодом почали переселяти внутрішньо переміщених осіб по старих домоволодіннях, які були покинуті, – каже Лариса Заєць.

До облаштування нових місць життя переселенців долучалися працівники шкіл, дитячого садка та сільської ради. А також до прибирання покинутих домоволодінь приєднувалися люди, які виконували суспільно корисні роботи.

– Дуже багато дітей пішли навчатися в Козіївську школу та дитячий садок. Зрозуміло, що це було онлайн-заняття, утім у нас збільшилося населення від молодого до пенсійного віку. Наразі в нас залишається 860 ВПО. За допомогою однієї гарної програми громади, наш терцентр надає їм робочі місця. І ось там уже працює 15 внутрішньо переміщених осіб. Хоча зарплата невелика, але вони мають соціальний пакет та офіційно працевлаштовані, – зазначила староста.

Також діти-ВПО залучені до різних культурних заходів та гуртків. На території Козіївського старостату 150 дітей навчається у танцювальному колективі. Крім того, у громаді продовжують надавати допомогу ВПО у вигляді продуктових наборів, одягу тощо.

Автор: Анастасія Хушану