Перший матч за 20 років: як на Краснокутщині відроджують футбол

08.09.2022 09:43 Краснокутськ
Фото: Роман Чаговець Фото: Роман Чаговець
Минулоріч у Краснокутській територіальній громаді Харківської області розпочався процес відродження футболу. У 2021 році в ТГ з’явилася футбольна команда, а на початку цієї осені вперше за 20 років пройшов матч на стадіоні в Краснокутську. Все це відбувається завдяки ініціативним місцевим жителям та підтримки Краснокутської селищної ради.

Ще рік тому в Краснокутській територіальній громаді не було футболу – Кубок громади не проводився, команди не було. У 2021 році депутат Краснокутської селищної ради Роман Чаговець вирішив створити команду, щоб відродити футбол на Краснокутщині. Його ініціативу підтримала Краснокутська селищна рада, завдяки чому футбольний клуб «Краснокутськ» минулоріч взяв участь у чемпіонаті Богодухівського району, де посів четверте місце.

Гра ФК «Краснокутськ», Харкывська область, Україна, вересень 2021 року

Фото: Асоціація футболу Богодухівської громади

– Звичайно, футбол і спорт загалом дуже важливий для нашої громади У нас дуже багато молодих людей, які грають у футбол. Це зайнятість молоді, щоб вона віддавала перевагу заняттям спортом, а не шкідливим звичкам, – зазначає керівниця Краснокутської громади Ірина Карабут. – Спорт – один з пріоритетних напрямів розвит­ку громади, і тому ми йому приділяємо велику увагу з першого дня новоствореної громади. Краснокутщина славиться багатьма спортсменами в усіх населених пунктах громади. У кожному селі були футбольні команди, які трималися на ініціативах самих футболістів. І наразі ми це відроджуємо. Тому вирішили утримувати команду за рахунок бюджету селищної ради. Ми завжди робили, робимо і будемо робити все задля того, щоб спорт у громаді розвивався.

Читайте також: Краснокутська громада отримала сучасне медичне обладнання 

Створили футбольну школу

Минулоріч у Романа Чаговця був задум створити в громаді більше команд, аніж одна, але всі плани сплутала війна, розв’язана російськими окупантами.

– Без огляду на ситуацію, я від свого задуму не відмовився, треба продовжувати жити. У нас дуже велика кількість внутрішньо переміщених осіб, понад 15 тисяч, серед яких багато дітей. І це мене ще дужче підштовхнуло займатися футболом. Плюс до нас приїхав тренер Леван Акобія, він працював в одній зі спортшкол Харкова. І ми з ним створили футбольну школу «Краснокутськ», де займаються близько 50 діток – це і місцеві, і з числа ВПО. Зібрали з батьками кошти, купили інвентар, а селищна рада надала мініфутбольне поле для тренувань, – ділиться Роман Чаговець.

Однак тут виникла проблема – діти їздять грати на різноманітні турнірі на великому полі, а тренуються на мініфутбольному. У Краснокутську є стадіон «Газовик», де на початку цього століття грала однойменна команда, що мала професійний статус. Утім вже останні 5-6 років на цьому стадіоні заборонено грати місцевим, оскільки він є власністю АТ «Укргазвидобування». ФК «Краснокутськ» домашні матчі минулорічної першості Богодухівського району проводив на цій арені, втім, за словами Романа Чаговця, оренда поля виходила дуже дорогою.

– Ми на сьогодні маємо прекрасний стадіон «Газовик», який ми б хотіли викупити. Ми в принципі через аукціон купили його, однак він належить АТ «Укргазвидобування», у якого висить арешт на все майно, тому поки що ми ніяк не можемо перевести його на свій баланс, – розповідає Ірина Карабут.

Людям сподобалося

Тоді Роман Чаговець згадав про поле в одному з районів Краснокутська, на якому років 20 ніхто не грав.

– Цей стадіон був у занедбаному стані – ворота обрізані, поле заросло бур’яном і травою, де свого часу випасали худобу, тощо. Я вирішив його відновити. Ми з нашими хлопцями з команди «Краснокутськ» цим зайнялися в середині серпня і виконали все задумане – поварили і покрасили ворота, зробили лавочки, взяли газонокосарку, зробили ідеальний газон. Також орендували спеціальну машинку, щоб зробити розмітку поля. Є ідея разом з селищною радою поруч зі стадіоном установити спортмайданчик – турніки, тренажери тощо, – каже депутат.

Оновлення стадіону в Краснокутську, Харківська область, Україна, серпень 2022 року

До відновлення стадіону долучилася і Краснокутська селищна рада. Вона забезпечила так звану господарську частину цієї справи. Комунальники покосили поле, також були виділені кошти з місцевого бюджету на дошки і труби для лавок.

І в суботу, 3 вересня, вперше за 20 років на цьому стадіоні пройшли футбольні матчі. Краснокутські дитячі команди трьох вікових категорій зіграли з однолітками із села Високопілля.

Відкриття оновленого стадіону в Краснокутську, Харківська область, Україна, 3 вересня 2022 рік

– Люди дуже були раді цій події. У цих матчах взяли участь близько ста дітей, плюс ще десь 200 глядачів було. Всі залишилися задоволеними, а дітки ще отримали солодощі від селищної ради, – розповідає Роман Чаговець.

Він зазначає, що й надалі продовжуватиме відроджувати футбол у громаді.

– Кожен тиждень буду запрошувати команди на товариські матчі з інших громад, аби для людей була хоч якась віддушина в цей непростий час, – вважає чоловік. – Я почав підбадьорювати футболістів інших сіл, наприклад, з Пархомівки і Мурафи, щоб вони створювали власні коман­ди. Для розвитку футболу в Мурафі я місцевим подарував два м’ячі. Вони зібралися, теж відновили свій стадіон, тепер проводимо з ними товариські матчі. І так потихеньку від­роджуємо футбол у Краснокутській громаді.

Читайте також: Школярі з Краснокутщини виграли Всеукраїнський конкурс та віддали гроші для ЗСУ

Підтримують правильні ініціативи

У планах Романа Чаговця є й проведення турніру на підтримку ЗСУ.

– Я робив цим літом благодійний мініфутбольний турнір на підтримку ЗСУ. Команди-учасниці робили внесок для участі в розмірі однієї тисячі гривень. Ці кошти передали 127-й бригаді, яка поміняла резину на машині. У майбутньому будемо робити щось подібне, – ділиться депутат Краснокутської селищної ради.

Починання Романа Чаговця і загалом усіх ініціативних мешканців громади буде активно підтримувати місцева влада.

– Роман Чаговець дуже ініціа­тивний, це стосується не тільки футболу. Він з дружиною займається волонтерською діяль­ністю. Вони одні з передових волонтерів, які підтримують родини з дітьми з числа ВПО – дають їм памперси, дитяче харчування тощо. Вважаю, його ініціативи доволі розумними, його підтримують і депутати, і виконавчий апарат Краснокутської селищної ради. Ми взагалі ві­таємо всі різноманітні ініціативи, які налаштовують громаду на правильний розвиток, – зазначає керівниця Краснокутської громади Ірина Карабут.

Автор: Савелій Мякушко