Жителька Богодухівського району відзначила 100-річний ювілей

15.08.2022 17:15 Краснокутськ
Фото з групи "Рідний Краснокутськ" у Facebook Фото з групи "Рідний Краснокутськ" у Facebook
Сьогодні, 15 серпня, мешканка села Костянтинівка Харківської області святкує 100-річний ювілей.

Марія Андріївна Тільна народилася 15 серпня 1922 року в селі Костянтинівка Краснокутської громади, де прожила все життя. Жінка пережила голодомор та Другу світову війну. Пропрацювала понад 40 років – пасла телят на фермі, а також була різноробочою на цукровому заводі. У Марії Тільної була донька, яка, на жаль, померла дуже рано – у 34 роки та залишила бабусі трьох онуків. Про це повідомили у Краснокутській селищній раді.

Наразі довгожителька проживає одна, втім за нею доглядають сусіди. Про це «Слобідському краю» розповів староста Костянтинівського округу Юрій Конюшенко.

– Бабуся при доброму розумі і світлій пам'яті, сама ходить, може і їжу собі приготувати. Я думаю, що її секрет довголіття криється в активності. Та просто взяти зараз – увесь двір засіяний квітами. Її 62-річна сусідка, яка допомагає Марії Андріївні, каже, що за квітами довгожителька доглядає лише сама. Ювілярка така сухенька, старенька, маленька бабуся, років 70 даси їй, для свого віку вона більш ніж активна, – ділиться Юрій Конюшенко.

15 серпня 2022 року мешканка села Костянтинівка Харківської області відзначила 100-річний ювілей.

Фото: Юрій Конюшенко

Читайте також: Найстаршій жительці Коломацької громади виповнилося 100 років  

Вітати жінку з такою визначною датою прийшли представники Краснокутської селищної ради і Костянтинівського старостинського округу.

– Марія Андріївна дуже розчулилася, коли ми прийшли вітати. Вона чекала на нас. Вручили квіти та подарунки. Наша землячка практично все життя прожила в землянці, а потім їй уже дали будинок, в якому вона наразі мешкає. Щодо свого віку каже: «Молодші помирають, а я не знаю, що я роблю на цьому світі», – розповідає староста.

15 серпня 2022 року мешканка села Костянтинівка Харківської області відсвяткувала 100-річний ювілей.

Як нам повідомила очільниця Краснокутської територіальної громади Ірина Карабут, Марія Андріївна є найстаршою жителькою громади.

– Її дуже люблять сусіди. Ми їй пропонували варіанти переїхати, де за нею був би постійний догляд, а вона каже, що хоче жити сама. Їй сто років, а в неї увесь двір засіяний чорнобривцями, все доглянуто. Така бідова бабуся, – каже керівниця Краснокутської громади.

15 серпня 2022 року мешканка села Костянтинівка Краснокутської громади Харківської області відзначила 100-річний ювілей.