Найстаршій жительці Коломацької громади виповнилося 100 років

09.08.2022 17:56 Коломак
7 серпня найстарша жителька Коломацької громади Харківської області Олександра Хомівна Непійко із села Мірошниківка відзначила сторічний ювілей. Для своїх поважних років жінка веде більш ніж активний спосіб життя – може приготувати їжу, буває виходить на город тощо.

Олександра Хомівна Непійко народилася 7 серпня 1922 року в селі Морозинівка (нині – Мірошниківка), де прожила все життя. До війни закінчила місцеву школу, чотири класи. Потім допомагала своїй матері в колгоспі. Під час Другої світової війни пішла на курси водіїв, оскільки чоловіків не вистачало. Після цього і до пенсії, до 1977 року, працювала в колгоспі. Ще вісім років після пенсії працювала поваром в їдальні в колгоспі. А після цього вже займалася тільки домашнім господарством. До 85 років ще тримала корову, свиней, гусей тощо.

Син ювілярки Володимир Непійко розповів «Слобідському краю», що для її віку матуся почувається нормально

– Вона не лежача, ходить по двору, доглядає курей. Буває таке, що щось на городі може піти прополоти, звичайно, не як раніше, а по можливості. Мама може і сама щось приготувати, любить окремі страви, борщ чи картоплю, наприклад, не по сучасних рецептах, а по ранішніх. Наразі мама живе з дочкою, тому вона цим всим по господарству займається, не даємо це мамі робити, хоча в принципі вона може. Самопочуття для її віку нормальне. Вона ніколи в своєму житті не була в лікарні, не пила пігулок, це зараз тільки буває може випити ліки. Дружина моя міряє постійно їй тиск, усе нормально. Мама постійно рухається, без окулярів газети читає, дивиться телевізор тощо, – каже син Олександри Непійко.

Читайте також: Сотні людей евакуювали з окупованих територій на Харківщині

Він розповів і про думки мами щодо нинішньої ситуації в країні.

– Вона розповідала, що пережила голодомор, їла листя, зерна з колосків, вижила. Пережила Другу світову війна. Мама і не уявляла, що в своєму житті може побачити ще одну війну, вона взагалі не вірить, що таке може зараз відбуватися, – говорить чоловік.

У жінки четверо дітей, дві доньки і два сини, четверо онуків, п’ятеро правнуків і троє праправнуків. Звісно, 7 серпня її родичі приїхали вітати з ювілеєм. Окрім рідних, поздоровити найстаршу жительку Коломацької громади зі сторічним ювілеєм завітав і Коломацький селищний голова Володимир Гуртовий. Олександрі Непійко, за словами її сина, було дуже приємно, що їй приділили стільки уваги.

7 серпня жителька Коломацької громади Олександра Непійко відзначила 100-літній ювілей

Фото з групи "Літа на зиму повернули. Коломацька ТГ" у Facebook

– Олександра Хомівна дуже порядна та правильна жінка. Вона до 80 років тримала корову, я тут людей більше таких не знаю. На мою думку, її секрет довголіття полягає у працелюбності. Вона все життя пропрацювала в колгоспі, все життя прожила в селі, все життя тримала господарство, завжди була при ділі. Одним словом, вела правильний спосіб життя. На вигляд їй зараз не даси сто років, максимум – 80, не більше, – вважає Володимир Гуртовий.

Автор: Савелій Мякушко