Жителів Краснокутщини запрошують долучитися до перейменування вулиць

05.10.2022 13:35 Краснокутськ
У Краснокутській громаді Харківської області будуть перейменовувати вулиці та навчальні заклади.

Краснокутська громада позбавляється всіх назв, які нагадують про росію, або асоціюються з нею. Наразі селищна рада проводить опитування про перейменування вулиць у населених пунктах ТГ. У старостинських округах перейменуванням займаються старости та місцеве населення. 

– Наше бачення таке: ми хочемо повернути історичні назви від часів заснування або ж дати вулицям нейтральні назви. Це може бути вулиця Яблунева, Сонячна, Вишнева, аби з часом не виникало ніяких питань, – розповіла “Слобідському краю” очільниця Краснокутської громади Ірина Карабут.

Перейменування стосується й деяких закладів на території громади.

– У нас є два навчальні заклади, які носять імена героїв радянського союзу. Це Краснокутський ліцей імені І. Н. Нестерова та Качалівський ліцей імені О. Д. Майорова. Будемо ці назви скасовувати. Ніяких імен радянського союзу після вторгнення росії в нас не буде, – зазначила вона.

Наразі селищна рада за допомогою опитування вивчає думку людей щодо перейменування вулиць у селищі Краснокутськ, селах Основинці та Степанівка. Під перейменування в цих населених пунктах підпадають:

– вул. Некрасова в смт Краснокутськ;

– вул. Гагаріна в смт Краснокутськ;

– вул. Челюскінців у смт Краснокутськ;

– вул. 8 Березня в смт Краснокутськ;

– вул. Новостроєнівська в смт Краснокутськ;

– вул. Першотравнева в смт Краснокутськ;

– пров. Красноярський у смт Краснокутськ;

– пров. Пушкінський у смт Краснокутськ;

– пров. Першотравневий;

– вул. Мічуріна в с. Основинці;

– вул. 8 Березня в с. Степанівка.

– Усі назви ми виносимо на розсуд людей. У нас є ініціативні, патріотично налаштовані люди, які прагнуть змінити нашу країну на краще. Ми чекаємо від них пропозицій, – каже Ірина Карабут.

Аби висловити свою позицію щодо цього питання, жителям громади пропонується подати свої пропозиції на офіційну електронну адресу Краснокутської селищної ради [email protected] з темою листа «Про перейменування вулиць» або приносити у письмовій формі до Краснокутської селищної ради. Обов’язкова умова цього опитування – обґрунтування перейменування вулиць.

Автор: Анастасія Хушану