Жителі Куньєвської громади допомогли львів'янам закрити збір на «пікап» для ЗСУ

29.04.2024 19:48 Куньє
"Котики" на підтримку ЗСУ/Фото: Юрій Мурин "Котики" на підтримку ЗСУ/Фото: Юрій Мурин

З Куньєвської громади Ізюмського району Харківської області група школярів провела п'ять днів у Львові. Поїздка відбулася в рамках реалізації проєкту «Вихідні у Львові. Лідерство та патріотизм». Юні ізюмчани добре відпочили, а ще – виготовили вербові букети. Їхня реалізація напередодні Вербної неділі допомогла львів'янам закрити збір на «пікап» для ЗСУ.  

Про це медіа «Слобідський край» розповів староста Іванчуківського старостинського округу Олександр Педун.

  – Двадцять шість підлітків з Іванчуківського та Липчанівського старостинських округів з Куньєвської громади відгукнулися на запрошення студентської організації «Україна єдина» Українського католицького університету міста Львів. З членами цієї організації, зокрема, її керівником Юрієм Муриним ми знайомі з минулого літа. Тоді львів'яни реалізовували в нашій громаді проєкт «Мобільна школа». Побували вони в нас і на Різдвяні свята, згуртувавши місцеву дітвору на таке обрядове дійство, як різдвяний вертеп. Разом ходили у нас від хати до хати і зичили людям добра. Взимку й пообіцяли, що всі учасники вертепу неодмінно навесні проведуть вихідні у Львові, і слова свого дотримали, – розповідає староста Іванчуківського старостинського округу Олександр Педун.

Діти цікаво провели час. Вони побували в Карпатах, взяли участь у театральному майстер-класі, а також у майстер-класі з виготовлення вербових букетів.

 – Це були не просто вербові «котики». Кожен букет мав у своєму складі оригінальні штучні прикраси, жовто-блакитні стрічки, різнокольорову рослинність. Діти були поділені на команди. За кожною командою були закріплені наші волонтери, які супроводжували їх під час продажу букетів у зарані визначених локаціях. Локаціями стали офісні приміщення благодійників, які роблять свої пожертви на підтримку нашої студентської організації «Україна єдина». Серед них, зокрема, відома у Львові мережа магазинів «Рукавичка». До речі, співробітники офісів і були активними покупцями вербових букетів. Букети не були подібні між собою, тому багато хто купував по два, а то й три, – розповідає Юрій Мурин, керівник студентської організації «Україна єдина» Українського католицького університету міста Львів.

На «пікап» потрібно було зібрати 200 тисяч гривень, близько 80 тисяч гривень виручили з продажу вербових букетів юні ізюмчани, і збір був закритий.  

Нагадаємо, що деокупована Савинська громада за місцевий кошт передала військовим ноутбуки, будівельні матеріали тощо. Крім цього, були виділені гроші на дрони.   

Також нагадаємо, Кегичівка виділила 500 тисяч гривень на зброю для військових.


  

Автор: Тетяна Чмут