Куньєвська громада перезимувала: хто допоміг

12.03.2024 11:50 Куньє
Пелети для жителів Куньєвської громади від "New Way"/Фото: Сергій Мовчан Пелети для жителів Куньєвської громади від "New Way"/Фото: Сергій Мовчан

У Куньєвській громаді Ізюмського району опалювальний сезон минув благополучно. Упродовж зими майже не виникало проблем і з електропостачанням.  Кожне з 1230 домоволодінь отримувало бодай один із видів допомоги – дровами, пелетами, грошима.

 Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Куньєвської сільської військової адміністрації  Сергій Мовчан.

 – Із 1230 домоволодінь 370 опалюються дровами, решта – газом. Успішно перезимувати нам допомогли БФ «New way» – забезпечили дров'яними пелетами 277 домоволодінь, Міжнанародна організація з міграції (МОМ), завдяки якій отримали дрова 250 домовласників, Французька гуманітарна організація «Acted», яка виплатила домовласникам,  які відносяться до вразливих категорій громадян, близько 16 тисяч гривень на оплату за спожитий газ або на придбання дров, залежно від потреби, – зазначає очільник Куньєвської СВА.

Наразі в громаді проживають 2800 осіб із довоєнної кількості в чотири з половиною тисячі. Люди повертаються, але поки що не так активно, як невдовзі після деокупації. У кожного своя причина, але головна – близькість до лінії фронту. 

Нагадаємо, що у селі Студенок Оскільської громади Ізюмського району сорока родинам видали по два складометри дров. Жителям деокупованого Студенка, розташованого на межі Харківської і Донецької областей, тверде паливо доставили волонтери фонду «Схід SOS», які допомагають деокупованим та прифронтовим громадам.

Також нагадаємо, що на Харківщині  близько 6,5 тисячі домівок твердим паливом забезпечили органи місцевої влади та близько 16 тисяч – міжнародні партнери. Крім того, люди зможуть отримати субсидію на придбання дров у розмірі 16 тисяч гривень.