Замовлення для «Сталевого кордону»: у Куньєвській громаді почали плести маскувальні сітки

19.03.2024 11:50 Куньє
Перша маскувальна сітка іванчуківців/Фото: Олександр Педун Перша маскувальна сітка іванчуківців/Фото: Олександр Педун

У селі Іванчуківка Куньєвської громади Ізюмського району приступили до плетіння маскувальних сіток. Спершу жителі села, які професійно задіяні в громаді, закупили тканину, машинку для її різання, а також зробили каркаси. Перша сітка вже зійшла з «конвеєра».

Про це медіа «Слобідський край» розповів староста Іванчуківського старостинського округу Олександр Педун.

  – Нашим хлопцям  ми допомогаємо постійно. Залучилися до лав добровільних помічників ЗСУ відразу після визволення. Передаємо на фронт смаколики, закрутки, «буржуйки», окопні свічки, теплі шкарпетки, закриваємо збори на різні їхні потреби. Буквально цими днями зібрали 32 тисячі гривень і передали їх військовим на шини. Причому допомогаємо не тільки 25-й десантно-штурмовій бригаді, яка звільнила нас від ворожого нашестя, а й іншим збройним формуванням. Також підтримуємо військових, які через поранення опинилися на лікарняному ліжку, – розповідає староста.

Досвіду з плетіння сіток набиралися у сусідній Савинській громаді, куди відрядили трьох місцевих жінок – Наталку Федоряку, Наталку Смагу та Олену Педун. Савинські «Берегині», які вже сплели десятки кілометрів маскувальних сіток, охоче поділилися своїми знаннями.  

Перше замовлення на десять сіток надійшло від хлопців зі «Сталевого кордону»  – прикордонників, які воюють на Куп'янському напрямку.  

Нагадаємо, що Куньєвська громада Ізюмського району від початку року перерахувала військовим мільйон двісті тисяч гривень бюджетних коштів.  Із цієї суми мільйон гривень – на потреби фронту, 200 тисяч гривень – на підтримку територіальної оборони.

Нагадаємо також, у селищі Савинці Ізюмського району відбувся благодійний ярмарок на підтримку військових. Його організувала і провела педагогічна спільнота громади за підтримки учнів та батьків загальноосвітніх та дошкільного закладів освіти селища.

Автор: Тетяна Чмут