Як у прифронтовому Куп’янську виплачують гроші по єВідновленню

18.05.2024 14:25 Куп’янськ
Фото: Куп’янська МВА Фото: Куп’янська МВА

Майже 130 мільйонів гривень вже виплачено за зруйноване або пошкоджене майно жителям Куп’янської громади, що постійно під ворожими обстрілами.

Про це медіа «Слобідський край» повідомив начальник Куп'янської міської військової адміністрації Андрій Беседін.

Громада знаходиться поблизу лінії фронту, відстань – сім кілометрів. Ворог постійно атакує позиції Сил оборони, але успіхів у цілому не має. Втім, війська держави-агресора не зупиняють удари по цивільній інфраструктурі з різних видів зброї, а саме реактивних систем залпового вогню, ракетами, керованими авіаційними бомбами. Внаслідок обстрілів є постраждалі та загиблі серед мирних людей, також руйнується житло. 

– У громаді потужно діє програма єВідновлення. На сьогоднішній день за пошкоджене або зруйноване майно загальна сума компенсації мешканцям Куп’янської громади становить 129 мільйонів гривень, – повідомив Андрій Беседін.

При цьому він зазначив, що адміністрація громади докладає зусиль, щоб переконати тих мешканців, хто ще залишається, переїжджати у небезпечні місця, особливо, коли йдеться про родини з дітьми.

– Ми наполягаємо на тому, щоб люди виїжджали з небезпечних місць. Держава компенсує втрачене житло. Життя та здоров’я ніхто не поверне, – наголосив Андрій Беседін. 

Раніше «Слобідський край» писав, як відбувається евакуація з Куп’янська.