Евакуація на Куп'янщині: скільки дітей залишається у місті

23.01.2024 15:51 Куп’янськ
Фото: скриншот з відео Фото: скриншот з відео

Зараз у Куп’янській громаді Харківської області проживає близько семи тисяч людей, до повномасштабного вторгнення було – понад 55 тисяч населення.

Про це в етері Національного телемарафону повідомив начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін, повідомляє «Слобідський край».

Наразі ситуація в Куп’янській громаді важка, росіяни постійно обстрілюють цивільну та критичну інфраструктуру.

«Фактично ми перебуваємо на лінії 7 кілометрів від лінії фронту, і ця лінія не змінюється, якщо ми кажемо про Крохмальне, то це трошки в бік від самого Куп’янська, ближче до Ківшарівки, тому на Куп’янськ не вплинуло. Але кожного дня ворог завдає ударів. Кожного дня артилерія, РСЗВ, і що більш складно, і більш небезпечно, це керовані авіабомби», – говорить Беседін.

Він зазначив, що в результаті примусової евакуації були евакуйовані всі діти з Ківшарівки, Куп’янська-Вузлового та з лівого берега Куп’янська. На правому березі залишається понад 200 дітей. Проте люди виїжджають з небезпечних територій неохоче, говорить Беседін.

«Якщо ми кажемо про правобережжя Куп’янська, то зараз тут знаходиться 234 дитини. Задіяна обов’язкова евакуація, при якій люди можуть відводитися, і, на жаль, здебільшого відмовляються, пишуть відмови. Хоча весь алгоритм відпрацьований – людей забирають, привозять у місто Харків, забезпечують усім необхідним, далі вони вже можуть обирати, або залишатися у Харкові, або їхати ладі. Ми нагадуємо, що зараз краще покинути територію Куп'янської громади й поїхати до більш безпечного місця», – каже начальник МВА.

Нагадаємо, 21 січня окупанти обстріляли села Вільхуватка і Піщане Куп'янського району Харківської області. Також унаслідок ворожого обстрілу в Куп’янському районі знищено базу електромонтерів та бригадний автомобіль «Харківобленерго».

Через збільшення кількості обстрілів мешканців Вільхуватської громади закликають евакуюватися.

Автор: Ксенія Карпенко