Скільки дітей залишаються в Куп’янській громаді: оновлені дані від Беседіна

03.03.2024 16:12 Куп’янськ
Евакуація дітей / Колаж «Слобідський край». Евакуація дітей / Колаж «Слобідський край».

Російські окупанти збільшують кількість обстрілів, зокрема, з важкого озброєння. Однак на території Куп’янської громади Харківської області все ще залишаються сім’ї з дітьми, які відмовляються виїжджати.

Про це повідомив начальник Куп’янської МВА Андрій Беседін в етері телемарафону, пише «Слобідський край».

На сьогоднішній день у Куп’янській громаді перебуває 225 дітей. Серед батьків та опікунів цих дітей ніхто не хоче виїжджати. Окрім того, усі вони підписали відмову від обов’язкової евакуації.

Зараз ми активно розглядаємо питання примусової евакуації дітей, тому що ворог збільшує кількість обстрілів. І збільшує обстріли саме з важкого озброєння: це і керовані авіабомби, і 500-кілограмові снаряди, які щодня падають на територію громади, – пояснив Андрій Беседін. 

Начальник Куп’янської МВА запевнив, що всі алгоритми евакуації вже відпрацьовані, а місця для проживання є у місті Харків. Там же для людей створені необхідні умови.

Якщо ми кажемо про сам алгоритм евакуації – це гаряча лінія, куди людина може звернутися. За нею одразу приїде спеціальна автівка: забере, привезе у місто Харків, де їх зустрінуть соціальні працівники, психологи та волонтери. Там же їм запропонують місця компактного проживання саме у місті Харків. Якщо ж вони погодяться виїхати у більш безпечні місця інших областей, то ці варіанти теж є. І механізм теж пропрацьований. Тому, ще раз хочу зазначити, усе залежить від людей, від їхнього бажання, від їхньої свідомості. На зараз краще виїхати з території Куп’янської громади, – закликав начальник військової адміністрації.

Нагадаємо, повідомити про бажання евакуюватися можна за номерами телефонів:

  • Єдиний координаційний центр працює цілодобово –  080-033-92-91;
  • Гаряча лінія Куп'янської МВА для мешканців громади – щоденно з 9:00 до 16:00 – 098-941-23-00.
  • Гаряча лінія Мінреінтеграції 15-48 або написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: 096-078-84-33;
  • У місті Харків у волонтерському центрі ХАБ Вокзал триває Програма екстреної підтримки ВПО з Куп'янського району. Допомогу можуть отримати всі нещодавно евакуйовані, а також люди, які виїхали самостійно. Телефонувати з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 17:00 – 063-584-85-63

Варто зазначити, що вона здійснюється безкоштовно.