У Куп’янську викрили чергових колаборанток

14.07.2023 17:52 Куп’янськ
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура

Одна з жінок у Куп’янському районі Харківської області влаштувалась на роботу у відділ у справах сім’ї та молоді при окупаційній адміністрації, ще одна – збиралась вчити дітей за стандартами рф у Куп’янську.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на інформацію Харківської обласної прокуратури.

За даними слідства, 50-річна директорка одного з ліцеїв у Куп’янську під час окупації населеного пункту допомагала окупантам впроваджувати російську програму навчання. Жінка погодилась очолити заклад освіти, створений загарбниками на матеріально-технічній базі ліцею.

Упродовж липня-серпня минулого року жінка повідомила вчителям, що навчальний процес відбуватиметься за стандартами рф, та зібрала списки викладачів, згодних працювати на таких умовах.

Вона отримала російські підручники з різних предметів, а також організувала проходження вчителями курсів підвищення кваліфікації у місті курськ.

Наразі підозрювана переховується від слідства, їй заочно повідомлено про підозру за фактом колабораційної діяльності. Вирішується питання щодо оголошення її в розшук.

підозра

Ще одна 57-річна мешканка Куп’янського району добровільно погодилась працювати на ворога. Жінка влаштувалась на роботу так званою «и. о. главного специалиста сектора по делам семьи и детей Кондрашовского территориального отдела Временной гражданской администрации Купянского района» при окупаційній адміністрації.

Вона займалась наглядом за сім’ями, що опинилися у скрутних життєвих обставинах, складанням списків дітей віком до 18 років, які проживають на території Кіндрашівської громади. Також жінка оформлювала акти  прийому-передачі грошових коштів для виплат матеріальної допомоги співробітникам псевдооргану влади.

Їй повідомлено про підозру за фактом колабораційної діяльності.

колаборантка

Раніше ми писали, що у Куп’янську на лаві підсудних опиниться чоловік, який працював «патрульним» при окупантах.

Нагадаємо, нещодавно житель міста Куп’янськ Харківської області, який на початку вторгнення підтримав окупантів, отримав 13 років тюрми.

Також правоохоронці встановили жінку, яка співпрацювала з окупантами в Куп’янську і добровільно обійняла посаду «и. о. специалиста лицензионно-разрешительного отдела Временной гражданской администрации Купянского района» при окупаційній адміністрації держави-агресора.

Головні новини Куп'янськ читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко