У куп'янські школи завезли неякісну курятину й гнилу картоплю

26.01.2021 15:40 Куп’янськ
Фото Богдана Черемського Фото Богдана Черемського
Гнилу картоплю й тушки курятини сумнівного вигляду завезли у їдальні шкіл Куп'янська Харківської області. Про це сьогодні, 26 січня, повідомили активісти.

У куп'янські школи надійшли продукти від харківської фірми, що виграла тендер на постачання продуктів у шкільні заклади міста на 2020-2021 навчальний рік. Фото партії курей та картоплі опублікував на своїй сторінці у Facebook активіст ГО "Майбутнє Куп’янська" Богдан Черемський. За його словами, фото надіслала працівниця одної з шкільних їдалень.

– Вона не знала, що робити з такою курятиною, розуміючи, що з них готувати їжу дітям не можна, – розповів "СК" Богдан Черемський. – Ми перевірили документи і з'ясували, що тендер через систему Prozorro з поставки продуктів виграла нова фірма, яка в 2020 році почала постачати продукти до шкіл міста.

За словами активіста, міський відділ освіти закупив картоплі на 503 900,00 грн у харківського ФОП Батурін О. Г. Тушки курей охолоджені – на 426 300,00 грн до 31.12.2021 у харківського ФОП Бондаренко А. В. Ціна на картоплю склала 8,99 грн без ПДВ, закуплено 56 000 кг. Тушка курей охолоджена коштувала 43,50 грн без ПДВ, усього закуплено 9800 кг.

Після публікації в соцмережах батьки школярів активізувалися і пішли до шкіл з перевірками. Виявилося, що в одних школах не готували їжу з курятиною, в інших узагалі скасували обіди і повідомили батькам, щоб давали дітям їжу з дому.

– Сьогодні ми пішли перевірити одну зі шкіл – № 4 разом із батьками. І директор їм сказав, що кури нормальні, не мають запаху, і дозволив завідуючій столової зробити з них котлети. Сьогодні вранці діти харчувалися цими продуктами, – розповів активіст. – Коли ми спитали, де ж решта курятини, вони сказали, що їх уже нема. Ми повернулися, і в підвалі виявили ящик із цією курятиною.
Щодо картоплі, то працівниці їдальні відібрали неякісну та відклали її на заміну постачальнику.

Активісти викликали поліцію і написали заяву про правопорушення щодо підміни якості продукції, порушення сортності, можливе порушення сертифікації.

Як повідомила "СК" начальниця відділу освіти Куп'янської міськради Світлана Чуб, якість продуктів наразі перевіряє спільна комісія відділу освіти і Держпродспоживслужби.

– Наразі проводиться забір продукції (курятини), складається акт і завтра буде відправлений у Валки для проведення відповідного аналізу. Ми провели відповідну роботу з постачальником, написали претензійного листа, акт повернення продукції. Ця продукція буде повернена, постачальник зобов'язується її забрати. У разі негативного висновку аналізів відділ освіти планує розірвати із ним договір, – наголосила Світлана Чуб.

Замість неякісної продукції постачальник зобов'язався завезти уже завтра якісну продукцію. Також відділ освіти провів індивідуальні бесіди з особами, які відповідають за організацію харчування, прийом та зберігання продуктів харчування у закладах освіти. До осіб, які допустили прийом продуктів харчування, які не відповідають вимогам, будуть вжиті адміністративні заходи, повідомила Світлана Чуб.

 

Автор: Тамара Кіч