У нас є шанси змінити обстановку на нашу користь: Сирський про ситуацію на Харківщині

06.06.2024 08:39 Куп’янськ
Олександр Сирський / Генштаб ЗСУ Олександр Сирський / Генштаб ЗСУ

Яка ситуація станом на ранок 6 червня склалася на Харківському і Куп’янському напрямках Харківської області.

Як передає «Слобідський край», 5 червня Головнокомандувач ЗС України Олександр Сирський працював у районах активних бойових дій на Харківському та Куп'янському напрямках Харківської області.

За словами Головнокомандувача, на Харківському напрямку ворог концентрує свої головні зусилля та намагається просуватися в бік Глибоке – Липці, але зазнає значних втрат та не має успіху. 

– У Вовчанську наша головна задача на цьому етапі стримати ворога, завдати йому максимальних втрат та  поступово просуватись вперед для звільнення наших територій, – підкреслив Олександр Сирський.

Також напруженою залишається ситуація на Куп’янському напрямку.

– Складна ситуація в районі Куп’янська. Противник намагається прорвати оборону наших військ з двох напрямків. Тривають жорсткі бої. Наше завдання зупинити ворога і примусити перейти його до оборони, – сказав Олександр Сирський.

Головнокомандувач наголосив, що, попри всю складність ситуації, у нас є шанси змінити обстановку на нашу користь. І Сили оборони роблять для цього все можливе.

За інформацією начальника Харківського гарнізону Сергія Мельника, 5 червня на Харківському напрямку росіяни неодноразово йшли в атаки у районах Липців та міста Вовчанськ, але успіху не мали. На Куп’янському напрямку противник штурмував позиції ЗСУ в районах сіл Синьківка, Степова Новоселівка, Стельмахівка, Чернещина та Дружелюбівка.

– В обох випадках ситуація залишається складною, але контролюється нашими Силами оборони, які дуже професійно виконують бойові задачі та не дозволяють російським військам досягати як тактичних, так і стратегічних результатів, – сказав Сергій Мельник.

Нагадаємо, за минулу добу ворог скинув близько 40 КАБів на Харківську область. Під ударами ворожих авіабомб опинилися Вовчанська, Липецька та Старосалтівська громади Харківщини.

Автор: Катерина Радіонова