У Вовчанську окупанти тримали в заручниках та катували іноземців

19.09.2022 13:45 Куп’янськ
Росіяни поблизу Куп’янська затримали громадян Шрі-Ланки, які пішки тікали з окупованого міста до Харкова. Їх затримали та відправили до імпровізованої в’язниці у Вовчанську Харківської області.

Про це повідомляють Харківська обласна прокуратура та Начальник Слідчого управління ГУНП в Харківській області Сергій Болвінов.

Сім громадян Шрі-Ланки – жінка та шість чоловіків ще до широкомасштабного вторгнення росії до України навчалися в медичному коледжі у Куп’янську. Вони злякалися війни та вирішили, що безпечніше залишитися у місті, а не виїжджати.

Однак у травні вони все ж таки намагалися вже пішки дійти до Харкова. На першому ж блокпості армії рф іноземців затримали. Їм зв’язали руки, вдягли мішки на голову та відвезли до імпровізованої в’язниці на території агрегатного заводу у також окупованому Вовчанську. Там шріланкійців розмістили у камери та утримували протягом чотирьох місяців. Їх тримали в нелюдських умовах та змушували працювати прибиральниками.

Росіяни два місяці тримали жінку в карцері, двом чоловікам відривали нігті та одного били дверима по голові. Іноземці так і не зрозуміли, чому росіяни їх затримали та катували, адже окупанти не розмовляли англійською. Як розповіли Національній поліції громадяни Шрі-Ланки, єдине, що вони зрозуміли під час тортур це слово «гроші» англійською. Скоріше за все росіяни вимагали з незаконно затриманих іноземців гроші.

Після звільнення Вовчанська шріланкійці знову вирішили піти до Харкова пішки. По дорозі їх зустрів охоронець готелю, який надав притулок та повідомив про випадок до української поліції.

За фактом цього злочину розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни. Наразі тривають слідчі дії, іноземців допитують як потерпілих та встановлюють усі деталі події Наразі вже є зв’язок з посольством Шрі-Ланки, а усі іноземці знаходяться у безпеці та в належних умовах для проживання.

Автор: Олександр Манченко