Били струмом та стріляли: як фсб рф катувала жителів Куп'янська. Відео

17.09.2022 14:32 Куп’янськ
Камера, де окупантм утримували вісьмох людей Камера, де окупантм утримували вісьмох людей
СБУ отримала свідчення куп’янчанина, який постраждав від тортур фсб рф.

Як повідомляє СБУ, незаконно ув'язнених українців тримали в невеличкій, призначеній для двох осіб, камері. Там могли тримати вісьмох людей. Знущання доводилося проходити кожному, хто потрапляв на допити до фсб рф.

«З цієї кімнати завжди було багато криків», – розповідає куп'янчанин, який був незаконно ув'язнений окупантами.

Зокрема, на допитах співробітники фсб «вибивали» з місцевих жителів імена та адреси учасників АТО, бійців ТРО та проукраїнськи налаштованих людей. За відмову від давання такої інформації вони погрожували стратою на мінному полі та розправою над родинами, що залишилися в окупації.

«Мене на першому допиті хвилин 40 били струмом, стріляли в мене чи то з пневматики, чи то з газового, не знаю – я в мішку був… Били битами чи залізними трубами. Декому паяльниками випалювали на тілі хрести», – розповідає жертва російських тортур. 

У Конвенції ООН проти катувань 1984 року чітко вказані ознаки катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що пригнічують гідність, видів поводження і покарання. Дії окупантів повністю підпадають під ці ознаки. Наразі Службою безпеки проводяться оперативно-слідчі дії для встановлення  всіх мешканців деокупованих територій, які постраждали від тортур рашистів.

Автор: Анастасія Хушану