У місті Куп'янськ затримано ще одного поплічника окупантів

13.01.2023 09:58 Куп’янськ
Фото: СБУ Фото: СБУ
Служба безпеки України затримала чоловіка, який під час окупації частини Харківської області допомагав агресору вивозити викрадене українське зерно до росії.

Про це повідомляє «Слобідський край», посилаючись на СБУ.  

Колаборантом виявився колишній головний інженер «Куп’янського комбінату хлібопродуктів», який під час захоплення частини регіону підтримав російських загарбників. Чоловік силоміць відібрав у головбуха продовольчого підприємства відомчі печатки, штампи, статутні документи і особові справи працівників. Згодом він передав їх представникам місцевої окупаційної адміністрації.

За це його призначили очільником так званого «государственного предприятия «Продовольственные ресурсы» у місті Куп’янськ. Обійнявши «посаду», виконував завдання окупантів щодо примусового вивезення зерна з території регіону до рф. Щоб це зробити, колишній головний інженер уклав «договір» з іншим окупаційним органом – «Купянская железная дорога», який постачав вагони для транспортування пшениці.

Оптові партії викраденого зерна мали відвантажувати на зернові термінали однієї з російських компаній у ростові-на-дону, проте реалізації плану завадили Сили оборони, які звільнили Куп’янськ і тим самим заблокували «поставку».

Вже після деокупації міста зловмисник намагався переховуватися від правосуддя, але співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали. На підставі усіх зібраних доказів слідчі повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

СБУ затримали поплічника окупантів в місті Куп'янськ, Харківська область

Нагадаємо, Аграрії Харківщини зібрали майже 2 мільйони тонн зерна в умовах війни. Цього року посівна площа сільськогосподарських культур склала менше половини, ніж торік. Самі ж аграрії мали можливість провести польові роботи лише в підконтрольних Україна частинах регіону. З цієї причини не засіяними залишалися близько 35 % площ.

Нагадаємо також, Фермери, ФОПи та сімейні фермерські господарства Харківської області до 100 гектарів можуть отримати безкоштовно посівний матеріал

Більше новин міста Куп'янськ та району читайте на нашому сайті.

Автор: Юлія Гнатченко