Жодних шансів знову окупувати Куп'янськ у ворога немає – Андрій Беседін

27.02.2024 17:21 Куп’янськ
Наслідки авіаудару по Куп’янську 17 лютого / Фото: ДСНС Наслідки авіаудару по Куп’янську 17 лютого / Фото: ДСНС

У Куп’янську півтора року ситуація залишається складною, але немає жодних підстав вважати, що місто знову може бути окуповано ворогом.

Як передає «Слобідський край», про ситуацію у громаді станом на 27 лютого начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін розповів в ефірі телеканалу «Київ 24».

За словами Андрія Беседіна, у Куп’янську ворог застосовує весь арсенал наявної зброї, але досяг лише руйнування цивільної інфраструктури.

– Ситуація досить складна, дійсно, але вона складна вже півтора року, тому що ворог дуже близько, це 7-8 кілометрів від лінії фронту. Ворог постійно обстрілює території громади, використовує весь спектр свого озброєння, який в нього є. Це й артилерія, і РСЗВ, і керовані авіабомби. Звісно, ворог не полишає спроб здійснити свої плани із захоплення Куп'янська, та наші Захисники дають гідну відсіч загарбникам, – сказав він.

Також Андрій Беседін прокоментував заяву народної депутатки Олександри Устінової про те, що взяття Куп’янська відкриває ворогу дорогу на Харків.

– Що стосується заяви про взяття Куп'янська чи Харкова, то це якісь домисли народного депутата. Жодних підстав вважати, що це можливо, немає. І ми бачимо це вже протягом півтора року. Ми бачимо, що, крім руйнування цивільно-критичної інфраструктури, крім знищення всього, що дає можливість жити та отримувати послуги людям, ворог нічого не вміє робити, це терористичні акти, які вони здійснюють кожного дня. Тому ще раз хочу відзначити, що жодних шансів у ворога знову окупувати Куп'янськ немає, – наголосив начальник Куп’янського МВА.

Андрій Беседін повідомив, що попри постійні обстріли зараз на території Куп'янської громади проживає 7,5 тисячі мешканців, у самому Куп'янську 3,5 тисячі мешканців, з яких 222 дитини. У громаді працюють лікарні, освітні заклади, курсує маршрутний транспорт, налагоджений довіз гуманітарної допомоги.

Що стосується евакуації, люди неохоче покидають свої домівки, незважаючи на заклики місцевої влади виїхати у більш безпечні регіони Харківської області чи України.

– Ми постійно наголошуємо на тому, що на зараз краще виїхати з території Куп'янської громади. Особливо це стосується сімей з дітьми. Ворог підступний, ворог б'є туди, де мешкають саме наші люди, мирні мешканці, тому для забезпечення себе, своїх близьких, життя та здоров'я зараз краще покинути територію. Жодне житло, ніякі матеріальні цінності не можна порівняти з життям та здоров'ям, – підкреслив Андрій Беседін.

Начальник Куп’янської МВА вкотре розповів, що алгоритм евакуації відпрацьовано від дзвінка людини у кол-центр до розміщення евакуйованих у Харкові та надання всієї необхідної допомоги, включаючи допомогу психолога та соціального забезпечення.

Нагадаємо, раніше начальник ХОВА Олег Синєгубов заявив, що чутки про майбутній наступ росіян на Харків та здачу міста є ворожими ІПСО. Сили оборони Харківщини безупинно працюють над укріпленням обороноздатності регіону.