Двох колишніх залізничників з Куп'янщини судитимуть за колабораціонізм

Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура

У селищі Куп’янськ-Вузловий Харківської області двоє колишніх працівників Укрзалізниці перейшли на бік окупантів.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

У липні 2022 року чоловіки уклали трудові контракти з так званим генеральним директором підприємства «Куп'янська залізниця».

Один з них обійняв посаду «начальника» виробничого підрозділу «Куп’янська колійна машинна станція», створеного окупаційною владою, а інший став його «заступником».

«На фейкових посадах колаборанти насамперед сприяли перевезенню вантажів так званим «государственным предприятием «Купянская железная дорога», зокрема допомагали країні-агресору відновлювати залізничне сполучення з окупованою на той час частиною Харківщини, організовуючи проведення ремонтних робіт з капітального ремонту колії та стрілочних переводів», – зазначили у прокуратурі.

Псевдокерівник втік до Чернівців, намагаючись уникнути кримінальної відповідальності, а його поплічник переховувався по населених пунктах Харківщини. Проте правоохоронці затримали їх.

Харківською обласною прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт за фактом пособництва шляхом усунення перешкод у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

Наразі вони перебувають під вартою. Справу розглядатимуть у Червонозаводському районному суді Харкова.

Колаборанти залізничники

Нагадаємо, колишньому поліцейському, який затримував і бив місцевих та агітував за росію, загрожує довічне ув’язнення.

Раніше ми писали, що правоохоронці затвердили та направили до суду обвинувальний акт стосовно мешканки селища Шевченкове, яка підтримувала дії агресора та закликала підприємців сплачувати так звані «благодійні внески» окупаційній владі за утримання торговельних павільйонів.

Нагадаємо, нещодавно СБУ затримала ще одного колаборанта, який під час окупації Куп'янська фабрикував справи проти українців. Зокрема, учасників місцевого руху опору.

Головні новини Куп'янського району читайте на нашому сайті.