Обов'язкова евакуація Куп'янського району: телефони, за якими звертатися тим, хто виїжджає

Через нестабільну безпекову ситуацію місцева влада Куп'янського району Харківської області оголосила про обов’язкову евакуацію дітей та маломобільних громадян на більш безпечні території.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Мінреінтеграції.

За даними Міністерства, евакуація буде проводитися до визначених планом пунктів з подальшим розселенням людей. Зокрема, у Харкові для тих, хто евакуюється, вже підготовлено 3 тисячі місць.

Відповідальні особи подбають, аби всі евакуйовані отримали статус  ВПО (внутрішньо переміщених осіб), оформили соціальні виплати і були забезпечені гуманітарною допомогою.

Мінреінтеграції закликає жителів Куп’янського району не нехтувати безпекою дітей і вразливих груп населення та евакуюватися на більш безпечну територію.

Про бажання евакуюватися можна повідомити:

  1. На гарячі лінії органів місцевої влади: +38 (095) 771-44-46 та +38 (098) 940-78-33
  2. Або заповнити електронну форму за посиланням

Звернення з питань евакуації приймає волонтерська організація Helping to Leave: +38 (093) 177-64-58

Крім того, ви можете повідомити про бажання евакуюватися на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати їм у месенджери на номер: +38 (096) 078-84-33.

Нагадаємо, таке рішення було прийнято 27 лютого 2023 року засіданням комісії з питань евакуації Куп’янської міської територіальної громади. Трохи раніше, 22 лютого, з громади евакуювали 30 місцевих жителів.

Нагадаємо також, українські військові не виключають, що російські загарбники можуть знову піти в наступ на Харків та Куп'янськ. Однак ЗСУ відстежують дії противника та, якщо атака все ж таки відбудеться – готові до відповіді. 

Головні новини Куп'янськ та Куп'янський район читайте на нашому сайті.

Автор: Владислава Ткаченко