Обов’язкова евакуація оголошена у кількох громадах Куп’янського району. Оновлено

Фото: konkurent.ua Фото: konkurent.ua
У громадах Куп’янського району Харківської області оголосили обов’язкову евакуацію. Десь вона стосується окремих категорій громадян, а десь – усіх без винятку.

Як передає «Слобідський край», днями обов’язкову евакуацію оголосили у Куп’янській громаді для маломобільних груп та сімей з дітьми. Сьогодні, 2 березня, стало відомо, що обов’язкова евакуація проходить і у Вільхуватській громаді.

– У нас оголошена обов’язкова евакуація населення в 10 прикордонних селах громади: Мілове, Чугунівка, Шев'яківка, Артільне, Березники, Рублене, Комісарове, Широке, Івашкине та Потихонове. У цих населених пунктах наразі проживає близько 200 осіб. Більшість з них не хоче їхати. У такому разі люди пишуть відповідну заяву, де йдеться, що вони розуміють усі ризики і усвідомлюють можливі наслідки відмови. Ми таких заяв багато зібрали, – розповів медіа «Слобідський край» начальник Вільхуватської сільської військової адміністрації Євген Шаповал.

Бажаючим евакуюватися треба звертатися до місцевої військової адміністрації. Централізовано з громади вже виїхало близько 20 жителів.

– Людям, які евакуюються, не просто дадуть дах над головою, заселивши в спортивну залу чи намет. Це гуртожитки вишів Харкова і області, де будуть комфортні умови для проживання. На перший період переселенці будуть забезпечені гарячим харчуванням, далі їм видаватимуть гуманітарні продуктові набори, аби люди самі змогли готувати їжу. Також вони зареєструються як ВПО і отримуватимуть виплати, передбачені цій категорії громадян, – каже Євген Шаповал

ОНОВЛЕНО. Окрім двох вищеназваних ТГ, за словами тимчасово виконуючого обов'язки начальника Куп'янської районної військової адміністрації Андрія Канашевича, обов’язкова евакуація проходить ще в трьох громадах Куп’янського району. У Курилівській громаді обов'язкова евакуація передбачена для дітей та маломобільних людей, у Дворічанській і Петропавлівській – для всіх без винятку. Як каже Андрій Канашевич, скоріш за все, в найближчі дні обов’язкову евакуацію для дітей та маломобільних осіб оголосять у Кіндрашівській громаді

У разі відмови від евакуації у батьків можуть вилучити дитину.

– Є механізм вилучення дитини, що перебуває в небезпечній ситуації, коли батьки не роблять нічого задля того, аби надати дитині певну безпеку. Тому ми будемо в рамках закону приймати рішення про вилучення дитини в таких батьків, які своєю бездіяльністю аби безвідповідальністю наражають дітей на небезпеку. Але це здебільшого стосується Дворічної, оскільки там дуже інтенсивні обстріли йдуть, та Петропавлівки, – розповів обласному медіа «Слобідський край» Андрій Канашевич.

Він сказав, що всі, хто евакуювався, будуть забезпечені необхідним.

– Якщо ми оголошуємо обов’язкову евакуацію, це така командна робота, де задіяна Харківська ОВА, Куп’янська РВА, місцева військова адміністрація, волонтери тощо. Якщо ми евакуюємо людей, ми знаємо куди їх вивозимо, в які умови. Обласна адміністрація повністю забезпечує місцем проживання, харчуванням тощо, аби у людини були нормальні умови для проживання, – каже Андрій Канашевич.

Також він додав, що якихось конкретних термінів евакуації немає. Вона триватиме, доки є інтенсивні обстріли і є небезпека для місцевих мешканців.

Нагадаємо, кілька днів тому внаслідок обстрілу Куп’янська загинув чоловік.

Більше новин села Вільхуватка та Куп'янського району читайте на нашому сайті.