Передавав паливо для військової техніки росіян: СБУ на Харківщині затримала чоловіка

Фото: речник в управлінні СБУ у Харківській області Владислав Абдула Фото: речник в управлінні СБУ у Харківській області Владислав Абдула

СБУ затримала на Харківщині ворожого пособника, який під час окупації забезпечував пальним військову техніку рашистів.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на речника в Управлінні СБУ в Харківській області Владислава Абдулу.

Поплічником ворога виявився 58-річний підприємець з селища Шевченкове Куп'янського району, який займався роздрібною торгівлею паливно-мастильними матеріалами.

Навесні 2022 року ділок домовився з загарбниками, що буде віддавати їм частину прибутків від своєї торгівлі, якщо вони дозволять йому торгувати паливно-мастильними матеріалами. Він навіть оформив в окупаційній «налоговой» так званий «патент» на торгівлю паливом та взяв на себе зобов'язання зі сплати податків до бюджету держави-агресора.

Переписка ворожого поплічника, якого СБУ затримала на Харківщин

Переписка ворожого поплічника під час окупації

Для ведення незаконного бізнесу ворожий пособник використовував власну автозаправну станцію, що знаходиться в одному з сіл Шевченківської громади, а також бензовоз, на якому намалював символи російської агресії проти України.

Він регулярно передавав окупантам паливо, а також талони на пальне, які давали змогу російським загарбникам безперешкодно заправляти військову техніку і службовий автотранспорт на його АЗС.

За наявними даними, серед його «споживачів» були представники збройних сил держави-агресора та місцева окупаційна адміністрація ворога.

Щоб наповнювати свої резервуари фігурант отримував паливо із захопленої рашистами нафтобази у Шевченковому, ресурси якої окупанти розграбовували у першу чергу.

Залишки палива ворожий пособник розпродував за готівку, отримуючи оплату в російських рублях, а з отриманих прибутків щомісяця сплачував «ренту» до бюджету рф.

Після звільнення району зловмисник залишився у селищі, сподіваючись уникнути правосуддя. Він удавав з себе добропорядного підприємця, регулярно брав участь у державних закупівлях та постачав паливо місцевим комунальним підприємствам Куп'янського району.

Однак, співробітники СБУ задокументували факти його допомоги російським загарбникам і затримали зловмисника.

Під час обшуку за місцями роботи та мешкання фігуранта правоохоронці виявили вантажну автоцистерну «Урал» з нашвидкуруч зафарбованою на кабіні літерою «Z», а також інші докази його співпраці з окупантами.

Наразі ворожий пособник перебуває під вартою. Йому загрожує 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що Служба безпеки України викрила агента фсб, який формував «групи підтримки» для прориву російських ДРГ до Харкова.

Також, на Харківщині викрито чоловіка, який активно підтримував «русский мир» та був прихильником всього радянського.

Автор: Валерія Ткаленко