Правоохоронці ідентифікували колаборантів, які катували жителів Куп'янщини (фото)

Відділ поліції Куп'янського району / Фото: Національна поліція Харківської області Відділ поліції Куп'янського району / Фото: Національна поліція Харківської області

Трьох чоловіків, які знущались над жителями Куп'янського району, ідентифікували правоохоронці.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру та Поліцію Харківської області.

Правоохоронці повідомили підозру трьом поплічникам ворога, які знущались над громадянами в катівні. Всі троє – жителі Куп’янського району. За даними слідства, 32-річний чоловік під час окупації став «заместителем начальника отдела уголовного розыска Управления внутренних дел Временной гражданской администрации Харьковской области», 28-річний підозрюваний обійняв посаду «и.о. помощника участкового инспектора полиции отдела учакстковых инспекторов полиции», а третій фігурант – цивільний 28-річний житель Куп’янщини.

У Куп’янській катівні, яку окупанти влаштували у приміщенні ізолятора тимчасового тримання відділу поліції, утримували більш ніж 150 осіб, деякі знаходились там більше 100 днів. Усіх людей катували електричним струмом та били, піддавали тортурам усіх: жінок і чоловіків, дорослих і неповнолітніх. У кримінальному провадженні 77 потерпілих.

За даними прокуратури, в одному з населених пунктів Куп’янського району 15 серпня 2022 року 16-річний хлопець повертався додому, коли до нього під’їхала автівка, з якої вийшли троє озброєних чоловіків, одягнених у військову форму. Вони затягнули хлопця до авто та відвезли до катівні, де його утримували 16 діб. Підозрювані катували та знущались над хлопцем: надягали йому на голову протигаз з перекриванням дихальних шляхів, змушували його присідати, віджиматись від підлоги. Також фігуранти систематично били дитину, майже не годували, а замість питної води давали технічну.

Жорстокими діями підозрювані намагались отримати від 16-річного юнака інформацію про проукраїнськи налаштованих громадян та учасників АТО/ООС на Купʼянщині.

Трьом зловмисникам повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, двом з них додатково – про підозру в колабораційній діяльності. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що Харківська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо 62-річного співробітника регіонального підрозділу «Укренерго» за фактом державної зради. 

Також раніше ми писали, що мешканка Куп’янська під час окупації погодилась співпрацювати з росіянами та добровільно обійняла посаду «и.о. начальника отделения пенсионного фонда Купянского района Харьковской области».