НАЗК створило реєстр державних зрадників – до нього потрапив голова села Харківської області

22.07.2022 11:07 Липці
У Липецькій громаді Харківської області розпочато впровадження стосовно голови Глибоківської сільської ради. Він співпрацював з російськими окупантами.

Про це повідомляє пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції.

Проти голови Глибоківської сільської ради порушили кримінальне впровадження, оскільки він з квітня 2022 року по теперішній час співпрацює з представниками збройних сил та інших військових формувань російської федерації на окупованій території. За інформацією НАЗК він допомагав ворогу, зокрема передаючи інформацію про місцевих активістів та учасників АТО.

Усього по Україні реєстр державних зрадників НАЗК налічує 1500 посадовців, які потенційно працюють на російську федерацію. Серед них  215 депутатів місцевих рад та посадових осіб місцевого врядування, 22 голови місцевих рад та адміністрацій, 32 державні службовці різних рівнів, 334 правоохоронці, 70 керівників державних та комунальних підприємств і 344 приватні особи.

Уся інформація стосовно потенційних колаборантів направляється до Служби безпеки України та інших правоохоронних органів, які проводять розслідування.

База даних складається з інформації, яка отримана з відкритих джерел, а також від громадських організацій, антикорупційних уповноважених та звичайних українців, які надсилають повідомлення про потенційних колаборантів.

— НАЗК проводить моніторинг з метою виявлення фактів колабораційної діяльності чиновників у межах функцій запобігання конфлікту інтересів. Будь-яка колабораційна діяльність завжди здійснюється в умовах конфлікту інтересів, — пояснює свою участь пресслужба агентства.

Нагадаємо, 21 квітня Харківська обласна прокуратура повідомила про підозру депутату Липецької сільської ради Вадиму Кудікову за фактом державної зради.