Ситуація з ліками та продуктами, яка склалася у Лозовій

14.03.2022 11:00 Лозова
Станом на 14 березня Лозівська громада Харківської області прийняла понад 2000 переселенців.

Лозівська громада вже прийняла у себе понад 2000 переселенців, переважно – це жителі Ізюмщини.  За словами Лозівського міського голови Сергія Зеленського, наразі понад 350 евакуйованих людей проживають у комунальних закладах громади, їм організоване триразове харчування. Інші переселенці проживають у приватних будинках, значна кількість – по старостинських округах.

14 березня очільник Лозівської ТГ зазначив, що наразі в громаді складна ситуація зі сплати комунальних послуг.

- Основна маса людей залишилася без роботи, а тих мізерних зарплат та пенсій не вистачає навіть на харчування. Ми намагаємося боротися з цим. Моніторимо ціни в торговельній мережі, відпускні ціни збільшилися на 10-15 %. В окремих випадках нам удалося зменшити ціни – в основному на крупи та борошно. Борошно у нас по 15-18 гривень. Складна ситуація з м’ясними продуктами. На них значно зросли ціни.  В цілому по харчуванню великих проблем не маємо, - повідомив Сергій Зеленський.

Водночас міський голова зазначив, що у Лозовій непроста ситуація з безготівковими розрахунками. Касові апарати по Лозівщині, як і в цілому по Україні, відмінені. Штрафи підприємцям нараховуватися не будуть. Проте з терміналами є проблеми, бо значна кількість товару завозиться за готівку, і це не пов’язано з підприємцями громади.

Щодо лікарських препаратів, то наразі у Лозівській ТГ повністю укомплектовані стаціонарні відділення та поліклініки.

- Є проблеми в роздрібній мережі, бо був певний ажіотаж. Порівняно з лютим реалізація ліків збільшилася в 2,5-3 рази. Тому були встановлені відповідні норми – не більше певної кількості лікарських препаратів в одні руки, - зазначив Сергій Зеленський.