Фестиваль допомоги крокує громадою на Харківщині

13.07.2022 15:35 Люботин
Фото зі сторінки Facebook "Люботин SOS" Фото зі сторінки Facebook "Люботин SOS"
У Люботині Харківської області волонтери розпочали серію заходів для переселенців та місцевих мешканців з віддалених районів громади.

Волонтери з центру допомоги "Люботин SOS" разом з волонтерами євангельської церкви "Джерела життя" започаткували фестиваль допомоги "Польова кухня".  Його мета – не стільки нагодувати людей гарячою їжею, скільки зняти психологічну напругу і створити умови для спілкування. 


Молитва за Україну та воїнів ЗСУ, пісні – зокрема українські народні, смачна каша з м'ясом, а для дітей – невелички розваги,  ігри, вітаміни та смаколики –  так пройшов фестиваль допомоги "Польова кухня" у віддаленому районі Люботина – Гіївці. 

– Люботин – це місце, яке має багато віддалених околиць, до центру добратися важко, особливо людям похилого віку. Тому ми вирішили провести такий собі пересувний фестиваль: приїжджати у віддалені райони, збирати невелику кількість людей і влаштовувати для них невеличке свято, – розповідає організатор фестивалю, волонтер "Люботина  SOS" Олександр Золотарьов.

Він наголошує, що це саме фестиваль, оскільки мета – не нагодувати людей, а зігріти серця, надати можливість якось приєднатися до дії.  


Почали з Гіївки – тут  мешкають і місцеві жителі, і на дачах переселенці.  

– Прийшло десь близько 200 чоловік. Спочатку атмосфера була трохи напруженою, але потім діти почали гратися з волонтерами,  сміятися, і люди якось розслабилися, напруга спала. Ну, а потім, коли почалися пісні, підспівували, – розповідає волонтер.

 У реалізації ідеї фестивалю допомогли волонтери церкви "Джерела життя" – вони мали необхідне обладнання для приготування їжі, столи, сидіння та апаратуру та допомогли у проведенні заходу.


–  Ми попередили – посуд приносьте із собою, і люди брали ще й для хворих сусідів, які не могли прийти за станом здоров'я. А місцеві жіночки весь час хотіли допомогти волонтерам у приготуванні їжі, і це було дуже зворушливо, – говорить Олександр Золотарьов. 

Днями фестиваль здійснить наступний крок Люботином: волонтери організують його проведення в Душновці, потім у планах – Водяне, а згодом села і хутори в Манченках. 

Олександр Золотарьов пояснює, що місце для проведення фестивалю обирають так, щоб максимально убезпечити людей.
– Ми збираємо невелику кількість людей і заздалегідь обмірковуємо, де у випадку обстрілу можна буде сховатися в  укритті, – пояснює волонтер.   

Окрім "мандруючого" фестивалю, в планах волонтерів "Люботина SOS" ще й мобільна лікарня, яка зможе надавати медичну допомогу у віддалених районах міста.    

Раніше ми писали також про ракетний обстріл по Люботину, під час якого пошкоджено навчальний заклад та приватні будинки 

Автор: Інна Можейко