У Малинівській громаді за час війни пошкоджено 346 будинків

13.02.2023 15:52 Малинівка
Фото: Малинівська селищна рада Фото: Малинівська селищна рада
Малинівську громаду Харківської області постійно обстрілювали з початку війни і до вересня минулого року. Внаслідок дій окупантів у ТГ пошкоджено 346 будинків. Наразі селищна рада допомагає людям відновлювати житло.

Про це медіа «Слобідський край» повідомив начальник Малинівської селищної військової адміністрації Микола Семер’янов.

Окупанти систематично били по Малинівській громаді з початку війни. Під удар ворога потрапляли заводи, будинки, комунальна техніка тощо. Обстріли припинилися у вересні після успішного контрнаступу ЗСУ на Харківщині. Через дії російських військових у ТГ пошкоджено 346 приватних будинків: 251 у селищі Малинівка, 48 у селі Мосьпанове і 47 в селі Стара Гнилиця.

– У нас трапляються ситуації, коли повертаються люди і звертаються до нас, аби ми їм допомогли будівельними матеріалами, оскільки в них немає такої можливості. Бувають такі випадки, коли людина власними силами справляється, але це вкрай рідко буває. Харківська обласна військова адміністрація та Червоний Хрест надали нам будівельні матеріали для відновлення будинків. Це шифер, OSB-плити, плівка тощо. Таку допомогу отримали вже 172 домівки. Наразі ми продовжуємо роботу в цьому напрямку. Сьогодні у мене запланована зустріч з волонтерами, які розглядатимуть можливості допомоги у відновленні будинків, – розповів медіа «Слобідський край» очільник ТГ.  

Крім цього, в громаді займаються забезпеченням гуманітарною допомогою населення, особливо жителів Старої Гнилиці та Мосьпанового. У Мосьпановому донині немає світла.

– Високовольтна лінія, від якої було заживлено Мосьпанове, замінована, там треба проводити багато відновлювальних робіт. Тому наш РЕМ вирішив заживитися від лінії з Гракового. А туди танк, який розміновує, ще не дійшов через морози. Ми не можемо пришвидшити цей процес, важко сказати, коли у Мосьпановому буде світло, – каже Микола Семер’янов. – Тамтешніх жителів забезпечуємо буржуйками і дровами. Безкоштовної деревини від держави нам не вистачило. Ми подавали запит на 722 домоволодіння, а забезпечили тільки 181. Люди отримали по п’ять складометрів. Наразі шукаємо ще варіанти, як людям дати дрова. Зокрема, виходимо на волонтерів, які вже надали 28 будинкам по 2 складометри.

Наразі, за словами селищного голови, в Малинівській громаді проживає 5600 людей, з них 1200 внутрішньо переміщених осіб. До війни в ТГ мешкало 9 тисяч 600 осіб.

Більше новин селища Малинівка та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.