Інвестиція в майбутнє: у Бердянці побудували сучасне футбольне поле

11.10.2021 17:45 Зачепилівка
8 жовтня в селі Бердянка Зачепилівської громади відбулося свято не лише обласного масштабу, а й державного. Там на місці колишнього складу сільгосптехніки побудували сучасне футбольне поле, про яке давно мріяли всі місцеві. Урочисте відкриття арени ознаменувалося матчем між ветеранами Красноградського району та збірної ветеранів України. Таке незабутнє дійство відбулося завдяки ПСП ім. Фрунзе на чолі з його генеральним директором, Почесним громадянином Харківської області Іваном Глянем. 

У селі Бердянка Зачепилівської громади місцеві любителі футболу довго мріяли про сучасний і якісний футбольний стадіон. Поєдинки на Кубок Бердянки та матчі району проходили на полі, якість якого залишала бажати кращого. Така ситуація не залишила байдужим генерального директора ПСП ім. Фрунзе Івана Гляня, який пообіцяв спортсменам, що незабаром його рідне село отримає сучасну спортивну арену.

«Спорт – це найкраща інвестиція в здоров’я та цілеспрямованість підростаючого покоління. Ми маємо із самого малку привчати дітей до спорту та здорового способу життя. Лише таким чином ми зможемо виховати сильне, здорове та прогресивне покоління. Діти, які звикли до перемог, організовані й дуже активні в громадському житті», – саме ці думки були у Івана Гляня, коли він радився з колегами про будівництво футбольного стадіону.

Коли люди чули про наміри генерального директора ПСП ім. Фрунзе побудувати сучасне поле, вони скептично ставилися
до цієї ідеї – мовляв, це лише слова. Але слова Івана Гляня не розійшлися з ділом, втім як і завжди, про що не з чуток знають жителі не тільки села Бердянка, а й усього Красноградського району.

Читайте також: У громадах Харківщини курсуватимуть 10 нових «швидких»

До будівництва підключилися всі

І от близько року тому з метою залучення жителів Бердянки до здорового способу життя на пустирі завирувало будівництво футбольного поля, головним ініціатором якого був саме Іван Глянь. Важливо, що до цього будівництва долучилося не тільки ПСП ім. Фрунзе, а й проєктна організація приватне підприємство «Архітектурне бюро Річ», працівники Бердянського старостинського округу, учні та педагогічний колектив Бердянського НВК та просто небайдужі жителі Бердянки.

– Спорт – це інвестиція в здоров’я, життя, добробут та розквіт села. Моє життя на цьому і основується. Я дуже люблю село, людей, роботу, і сьогодні розвиток спортивної сфери, соціально-культурної сфери, мабуть, одне з найважливіших завдань на шляху розвитку громади. І мої погляди також підтримує мій колектив, за що я всім людям дуже вдячний. Я дякую всім тим, хто з великим задоволенням приходив і допомагав у зведенні цієї краси – чи то камінці збирав, чи то траву рвав. Спасибі. Добрі справи будемо робити і надалі, – зазначив Іван Глянь під час урочистого відкриття стадіону.

І насправді, внесок людей у будівництво стадіону не залишився непоміченим. Тож подяку за сумлінну працю і високий професіоналізм від ПСП ім. Фрунзе отримали виконавчий директор Анатолій Трохимець, бригадир дільниці Роман Пода, трактористи Сергій Столяренко, Валентин Ткаченко та Олександр Тищенко, водій Василь Куліш, виконуючий обов’язки головного енергетика Максим Драбинко, електрик В’ячеслав Делія, бригадир будівельної бригади Іван Варениця, головний агроном ПСП ім. Фрунзе, депутат Зачепилівської селищної громади Роман Корочанський, депутат Красноградської райради
Вікторія Згонник.

Бердянка. Відкриття стадіону

А одну подяку, на жаль, людина не змогла отримати особисто…

– Немала заслуга у будівництві стадіону Анатолія Бабенка, який очолював будівельну сферу нашого господарства. На жаль, сьогодні його вже немає з нами, і я передаю щирі співчуття його родині, – сказав Іван Глянь. 

Приклад для інших громад

І от 8 жовтня цього року відбулася довгоочікувана подія – урочисте відкриття спортивної арени, до якої входять якісний трав’яний майданчик, роздягальні, тренажерний майданчик, волейбольне поле, трибуни на 230 місць. До речі, нова арена буде в розпорядженні не лише мешканців Бердянки, а й усіх жителів Красноградського району.

Відкриття стадіону в Зачепилівській громаді

Присвячена ця подія була воїнам АТО. А підняли державний прапор ветерани Бердянки Олександр Подколзін та Микола
Гордієнко.

Загалом це будівництво обійшлося в близько трьох мільйонів гривень, без інвестицій та дотацій, за власні кошти підприємства. У попередні роки за кошти ПСП ім. Фрунзе реконструювали освітні, медичні та культурні заклади Бердянки, велика допомога надавалася та надається соціальній сфері села. А будівництво стадіону стало логічним продовженням діяльності ПСП ім. Фрунзе з розвитку села та підтримки його жителів.

До речі, у ці не прості для Харківщини часи цей захід провели з дотриманням карантинних норм – на вході на стадіон дезінфікували руки і видавали маски.

На таку визначну подію не лише для Бердянки, а й для Харківської області загалом завітало багато почесних гостей. Розділити свято з місцевими жителями приїхали голова Красноградської РДА, член виконавчого комітету Харківської обласної асоціації футболу Віктор Войтенко, голова Красноградської райради Володимир Птишник, депутати Харківської облради Сергій Чернов, Армен Бакманян, Анатолій Гацько, Микола Пивовар, Андрій Хвесик, почесні громадяни Харківської області Микола Тітов, Сейфаддин Гурбанов, Валерій Головко, Олександр Русанов, Віктор Ковтун, директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації Сергій Прокопченко, член виконавчого комітету Харківської обласної асоціації футболу Олександр Нечипоренко і колеги – керівники сільгосппідприємств області: Олександр Колесник, Євгеній Третяков.

Іван Глянь, Сергій Чернов

– Відкриття цього чудового стадіону – дійсно подія рівня не тільки Бердянки, Зачепилівської ТГ, Красноградського району чи Харківської області, це дійсно подія всеукраїнського рівня. Напевно, таким людям, як Іван Глянь, треба віддавати пошану постійно, оскільки за свої кошти робити таке добро, робити такі стадіони. Я знаю, що він за своє життя зробив набагато більше. Було б чудово, якщо б такі меценати були в кожному селі, місті, області, – наголосив Віктор Войтенко.

Важливість Івана Гляня у розвитку села відзначив і колишній голова Харківської обласної ради, нині депутат Харківської облради Сергій Чернов.

– Сьогодні кожного з нас переповнюють позитивні емоції. Іван Глянь, вам треба клонуватися, щоб такий Іван Глянь був у
кожному населеному пункті, бо чемпіони спочатку району, потім області, а потім України, і вже потім світу та призери Олімпіад народжуються саме на таких стадіонах, у селах, у маленьких населених пунктах. Інвестиція в молодь, у сьогодення і в майбутнє – це безпрограшна лотерея, найголовніша і найважливіша інвестиція, – підкреслив Сергій Чернов. – І все, що тут зроблено, це зроблено для майбутнього на багато років уперед. Це правильне стратегічне рішення. Я заздрю всім, хто тут проживає і хто буде користуватися цим затишним і якісним стадіоном.

А Микола Тітов зазначив, що будівництво стадіону – це приклад для всіх громад Харківщини, які ще не думали про інвестицію у майбутнє.

Три чвертьфіналісти ЧС-2006

І як урочисте відкриття футбольного поля може обійтися без матчу? Правильно, ніяк. І матчем-відкриттям на цій арені в
Бердянці став поєдинок між ветеранами Красноградського району та ветеранами збірної України, в якій виступали гравці, котрі в свої часи захищали кольори національної команди. Зокрема, бердянці наживо змогли спостерігати за трьома гравцями, які зі збірною дійшли до чвертьфіналу чемпіонату світу – 2006. Це ексзахисник київського «Динамо» Владислав Ващук, колишній оборонець «Шахтаря» та «Дніпра» В’ячеслав Свідерський та експівзахисник «Дніпра» та «Металіста» Сергій Назаренко.

Футбольне поле у Бердянці

За команду-суперницю виступали футболісти з шістьох громад Красноградського району – Зачепилівської, Старовірівської, Красноградської, Сахновщинської, Кегичівської та Наталинської.

– Велике спасибі за запрошення, велике спасибі Івану Гляню, що ми приїхали сюди. Ви дали молоді сильну мотивацію займатися футболом. Ви створюєте спортивний імідж села, і це здорово. Сьогодні багато людей прийшли на стадіон і надихнулися побаченим, – сказав капітан ветеранської збірної України Владислав Ващук.

Перед початком матчу на стадіоні виступали вихованці Красноградської ДЮСШ – футболісти, каратисти, волейболісти. Сам поєдинок відкрився давнім олімпійським обрядом – перший удар по м’ячеві з точки пенальті зробив Іван Глянь, який переграв легендарного воротаря «Дніпра» Миколу Медіна.

Перший тайм пройшов за переваги ветеранів збірної України. У стартовій половині гри (а обидва тайми тривали по
30 хвилин) «синьо-жовті» створили кілька непоганих моментів, один з яких удалося реалізувати Сергію Назаренку. За мінімальної переваги гостей команди пішли на відпочинок.

Під час перерви глядачів чекав крутий розіграш призів від ПСП ім. Фрунзе. Ще на вході кожному глядачеві видавали талон з номерком, який під час перерви брав участь у розіграші цікавих і потрібних призів.

Було розіграно фруктово-овочеву м’ясну корзину, а також корзину з молочною продукцією. Плюс ще було три живі подарунки – гусак, півень з куркою та порося. Протягом усього свята всіх охочих безкоштовно частували смачним кулішем, пригощали яблуками, а маленьких глядачів пригощали шоколадними батончиками.

Гідний опір

Другий тайм матчу видався урожайнішим на події, а саме на голи. На старті другого тайму, завдяки точному удару Едуарда Цихмейтрука, команда-лідер подвоїла перевагу. Не зважаючи на відставання в два м’ячі і рівень суперника, збірна ветеранів Красноградського району не кинула грати.

Навпаки, місцеві футболісти проявили характер і зуміли зрівняти рахунок – 2:2. Уболівальники хотіли побачити серію післяматчевих пенальті, однак футболісти збірної України були іншої думки.

У підсумку вони святкували звитягу 3:2, а переможний гол провів колишній футболіст харківського «Металіста» Андрій Хомін.

Після фінального свистка вболівальники побігли на поле, аби отримати бажаний автограф та світлину з ветеранами збірної України. Довше за всіх уболівальники не відпускали В’ячеслава Свідерського, Сергія Назаренка та Владислава Ващука. Ці гравці, як і інші, залюбки сфотографувалися з кожним бажаючим.

Загалом це свято футболу пройшло з шаленою енергетикою та щирими посмішками, яке припало до душі і зірковим гостям.

– Нам протистояв дуже гідний суперник, який дав нам таки бійок. І нам як футбольним людям приємно не тільки виходити
на поле, а й відчути ту футбольну атмосферу, той футбольний азарт, які нам і дала Бердянка, – сказав В’ячеслав Свідерський. – Вийшло класне свято, крута атмосфера. Ми часто їздимо у такі невеликі населені пункти, але саме у Бердянці останнім часом було найбільше людей – і діти, і старше населення. Дуже приємно було грати в такій атмосфері і приносити за допомогою футболу приємні емоції глядачам.

 

Автор: Олександр Гаркавець