Нова Водолага відзначила річницю та подякувала підприємцям і волонтерам

19.09.2023 13:20 Нова Водолага

У Новій Водолазі відзначили 348-му річницю заснування селища та 80-ту річницю його визволення під час Другої світової війни, а також ушанували захисників, які боронять Україну від російських загарбників.

У цей день жителі Нововодолазької громади вшанували пам’ять визволителів, які вибороли мирне життя у Другій світовій війні, та поклали квіти до пам’ятного знака Героям-захисникам, які віддали життя за Україну у війні проти рф. Також нововодолажчани вшанували засновника селища – Григорія Донця.

– Ці свята об’єднують усіх, для кого Нова Водолага була, є чи стала нещодавно малою батьківщиною. Усі досягнення, які має селище, це результат щоденної праці, знань і талантів його мешканців. Разом ми розвиваємося, покращуємо благоустрій, втілюємо нові проєкти, прагнемо набувати європейського рівня. Особлива подяка сьогодні – всім нововодолажчанам, які мужньо боронять рідну землю від російських загарбників. Віримо, що незабаром ви з Перемогою повернетеся додому до своїх рідних. І вічна слава героям-землякам, які віддали своє життя за незалежність України, за мирне небо, за наше щасливе майбуття, – звернувся до жителів громади Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін.

Жителів Нововодолажчини привітав народний депутат України Олексій Красов. Він зізнався, що завжди відвідує громаду з особливими почуттями, бо тут живуть і працюють прекрасні люди. У громаді урочисто відзначили земляків, які з початку повномасштабного вторгнення стали допомагати як військовим, так і мирному населенню. 

покладання квітів

У громаді пишаються героями

Рішенням сесії Нововодолазької селищної ради звання «Почесний громадянин Нововодолазької громади» у 2023 році присвоєно заступнику командувача Національної гвардії України генерал-лейтенанту Олександру Набоку. Бойовий генерал віддав військовій службі 40 років, нагороджений орденами Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та Данила Галицького, Хрестом Івана Мазепи, медаллю «Захиснику Вітчизни».

Його дитинство пройшло у Новій Водолазі, тут він навчався у місцевій школі. Зараз у селищі живе його мама. Коли селищний голова Олександр Єсін з букетом квітів спустився до зали і підійшов до Марії Гнатівни, весь зал затих.

– Дякуємо вам за виховання такого сина. Ми знаємо, що і другий ваш син також військовий і гідно несе сьогодні військову службу. Тож хочу вклонитися сьогодні Вам і кожній матусі громади, яка чекає з війни свого сина. Спасибі за наших героїв! – звернувся Олександр Єсін до жінки.

Слова вдячності на урочистому заході були адресовані багатьом місцевим жителям. Олександр Брижань та його друзі організували місцеву територіальну оборону, що з перших днів війни стала на захист мирного населення. Подякою за роботу та відданість справі в умовах збройної агресії також відзначені начальник Харківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Харківської області підполковник Сергій Сіроус і заступник начальника Другого відділу Харківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Харківської області майор Олексій Олійник.

Гідно виконують свою роботу правоохоронці Нововодолазької громади. За високий професіоналізм відзначено начальника відділення поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 1 ГУ Нацполіції в Харківській області Аркадія Глущенка. 

Щира вдячність волонтерам

Волонтери Нововодолазької громади допомагають ЗСУ та мирному населенню з перших днів повномасштабного вторгнення. Завдяки тісним зв’язкам із селищною радою вдається забезпечувати військових всім необхідним, а також підтримувати місцевих жителів.

– Ми працюємо разом, кожен на своєму місці. Волонтери роблять велику справу, а селищна рада намагається завжди підтримати їхні ініціативи. За ці півтора року в нас налагодилися добрі стосунки, тож і результати роботи дозволяють постійно допомагати ЗСУ та жителям громади. До цієї роботи долучилися наші діти, вони постійно беруть участь у різних благодійних заходах, – розповів селищний голова Олександр Єсін.

На урочистостях громада нагородила своїх волонтерів: Тетяну Білоконь, Віталія Гармаша, Людмилу Животченко, Інну Іванову, Валентину Коротецьку, Олега Курсу, Віру Кутєпову, Дмитра Куща, Людмилу Литвин, Валерія Мироненка, Катерину Сову, Альону Тимченко, Валентину Шевченко.

Також були нагороджені заступник директора з навчально-виховної роботи Нововодолазької санаторної школи Лариса Калашник, директор Нововодолазького ліцею № 1 Олександр Коваленко, директор Липковатівського аграрного фахового коледжу Микола Таркан та керівник ГО «Нововодолазький молодіжний клуб «Джура», голова Нововодолазького селищного військово-патріотичного клубу «Джура» Сергій Тиндик.

До речі, троє волонтерів не змогли в День селища отримати свої нагороди. Вони були в дорозі, везли військовим чергові необхідні речі від громади.

нагородження на святі

Бізнес не залишається осторонь

З початку повномасштабного вторгнення Нововодолазька громада прийняла близько 15 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які отримали тут прихисток та підтримку. Допомогти всім цим людям, які залишили свій дім через війну, багато в чому вдалося завдяки підприємцям. Тоді вони забезпечували ВПО продуктами, одягом, взуттям, давали кошти. На початку повномасштабного вторгнення аграрії безкоштовно роздавали місцевим молоко та продукти.

– Місцевий бізнес завжди підтримує громаду, а зараз ще й активно допомагає ЗСУ. Аграрії та переробники передають військовим техніку, необхідне обладнання та знаряддя. Завдяки підприємцям жителі мають робочі місця, заробітну платню, а громада отримує надходження до місцевого бюджету. Наш бізнес соціально відповідальний, завжди, коли до нього звертаються по допомогу, йде назустріч, надає підтримку, – зазначили в селищній раді.

Тож за активну громадську та волонтерську діяльність нагороди отримали директор приватного сільськогосподарського підприємства «Нове життя» Владислав Бутенко, власник та засновник ТОВ «М’ясокомбінат «Ріал» Роман Золотько, директор ТОВ «Виробничо-торгівельна фірма «Фармаком» Віталій Калініченко, директор приватного підприємства «Агрофірма «Світанок» Олександр Колісник, директор ТОВ «Біолан» Віталій Лисенко, генеральний директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Норма» Ігор Немашкало, голова правління Акціонерного товариства «Новоселівський гірничо-збагачувальний комбінат» Микола Оседця, генеральний директор ТОВ «Агроком Нова Водолага» Ян Поплавський, директор ТОВ «Нововодолазький масложировий комбінат» Микола Тридуб.

Гостей музичними дарунками привітали Альона Компанієць, Аліна Жукова, Олена Леле та Ксенія Патлай. У піснях, як і у вітаннях земляків одне одному, головним було побажання Перемоги Україні.

– Справжнє веселе святкування на нас чекає після Перемоги, а сьогодні ми персонально висловили свою щиру вдячність тим, хто не виїхав за кордон, не залишив нашу громаду, а активно включився у роботу волонтерів. Тим, хто допомагає чим тільки може нашим військовим на фронті, тим, хто відгукується на їх прохання, хто постачає продукти і все, що сьогодні вкрай необхідне, – сказава Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін.