Матвій, відьма і 15000 гривень: школяр із Ізюмщини переміг на міжнародному кінофестивалі

12.06.2021 09:40 Оскіл

Робота 12-річного Матвія Глазунова із села Шпаківка Харківської області перемогла на міжнародному кінофестивалі «Чілдрен Кінофест».

В Україні завершився 8-й фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Цього року він уперше відбувся у змішаному форматі. Кінотеатральні покази у 23 містах відвідало майже 17 тисяч глядачів. Онлайн-програму переглянули понад 8 тисяч глядачів. Переможців оголосили 6 червня під час онлайн-церемонії закриття.

Своє визнання отримав і дебютант конкурсу 12-річний Матвій Глазунов з невеликого села Шпаківка Оскільської громади. Його робота «Мелісса» стала найкращим українським дитячим фільмом року та отримала нагороду в розмірі 15000 гривень.

Читайте також: Нововодолазька громада виділила 350 тисяч гривень на проєкти школярів

Сам навчився знімати

Близько року тому хлопець вирішив, що хоче взяти участь в якомусь кінематографічному конкурсі. Почав шукати в Інтернеті і відразу потрапив на сторінку «Чілдрен Кінофесту». Матвій каже, що на перемогу не сподівався, бо, по-перше, це його перший конкурс, а, по-друге, він самоук – знімати звої фільми вчився по роликах в Інтернеті.

– Я дивився багато короткометражних стрічок. Хотів сам створити свій фільм. Вирішив головною героїнею своєї роботи зробити відьму. Спочатку за моїм сценарієм вона була стара, але потім я вирішив зробити її молодшою, – розповідає «Слобідському краю» юний режисер. – Коли оголосили переможців, я спочатку не повірив. Чесно кажучи, був шокований. Ну, думав, може, щось візьму в розділі анімація. А вийшло так – узагалі взяв гран-прі.