Нововодолазька громада виділила 350 тисяч гривень на проєкти школярів
Дитяче свято
Маленькі принцеси дефілюють червоними доріжками, хлопчаки завзято долають перешкоди на своїх вело байках; навчаються на майстер-класах, грають, проходять квести та отримують подарунки – так у Нововодолазькій громаді як завжди весело та дружно відсвяткували Міжнародний день захисту дітей.
Зазвичай 1 червня у парку Ювілейний та на центральній площі Нової Водолаги доволі людно та весело – багато різноманітних святкових локацій та фотозон. Цього року погода підкинула сюрпризів, тож майже всі заходи організаторам довелося перенести у приміщення.
У Будинку дитячої та юнацької творчості зранку зібралися юні шахісти та гравці у шашки. Всі учасники турнірів отримали солодкі призи, а переможці – ще й медалі та дипломи від селищного голови.
Багато заходів 1 червня відбулося в селищному будинку культури. Саме тут пройшли традиційні для громади конкурси. Три роки тому Нова Водолага заснувала в себе Бал принцес, Велоперегони та Парад дитячих візочків, на ура вони пройшли і в цьому році.
Так, на червону доріжку Балу принцес вийшли 48 чарівних маленьких леді (вік учасниць – від одного до шести років). Дівчатка демонстрували свої вишукані манери та гарні сукні. Серед учасниць була навіть принцеса піратів. Кожна юна леді підготувала візитівку. Хтось із цим завданням справився самотужки, а найменшим допомагали фрейліни – матусі або сестри. Головні умови цього конкурсу – посмішки конкурсанток та оплески глядачів. Звісно, без подарунків ніхто не залишився, всі маленькі принцеси отримали морозиво, ляльок та набір дитячої косметики.
Якщо в дівчаток був бал, то у хлопців – велоперегони. Вони на своїх байках вправно долали смугу перешкод. У змаганнях взяли участь 28 хлопчиків (віком від року до шести). Всі маленькі велогонщики отримали солодощі та іграшки – роботів і конструктори.
Увага гостей свята була прикута і до Параду дитячих візочків. Учасники заходу, а їх цього року було шість, вигадали для своїх малюків цікаві образи і прикрасили у відповідному стилі візочки. Був навіть парний візочок, в якому їхали наречена та наречений. Наймолодшим учасникам параду було 8 місяців, а найстаршому 1 рік і 8 місяців. Усі малюки отримали у подарунок м’які іграшки.
Також гостей свята розважали колективи Будинку дитячої та юнацької творчості. Дуже сподобалися малечі «Ігри та забави від бабусі Клави». Керівниця народного фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» Тетяна Коваль учила дітлахів іграм наших пращурів – «У діда й баби», «Подоляночка», «У кота й мишей» тощо. Всі учасники забави отримали альбом-розмальовку «Кину загадку через грядку», яку керівники колективу видали у 2020 році на основі експедиційних матеріалів.
А театральна студія «ТАК-ТАК» (керівник Олеся Вотінцева) показала дві вистави. Наймолодша група подарувала прем’єру «Пригоди в джунглях», а старша група провела інтерактивну виставу «Вперед, на пошуки скарбів!».
Започаткувала Нововодолазька громада і нові традиції. 1 червня тут уперше пройшов Бібліофест, до організації якого було залучено вісім бібліотек громади. Свято дуже сподобалося дітям, бо тут була і вікторина на казкову тематику, і майстер-клас виробів з пухнастого дроту (дітлахи вчилися робити з дроту квіти і прикраси). У захваті малеча була і від лялькової вистави-експромту «Слобожанські викрутаси», бо акторами в ній несподівано стали вони самі. А ще був квест «Острів скарбів»: дітлахи ходили по «острівках» та збирали карту, по якій потім шукали скарби. І дуже раділи, коли знаходили солодощі.
Ще однією новинкою 2021 року став I літній фестиваль дитячої творчості, який зібрав талановитих дітей з різних куточків громади. Цим фестивалем і завершили святкову програму 1 червня.
Із дзвоником на героборді
А напередодні, 31 травня, в усіх школах Нововодолазької громади пролунали останні дзвоники. У кожному навчальному закладі був свій святковий захід. Десь це була лінійка 10–20 хвилин, а потім ігри та квести, а десь справжня театралізована вистава. Були й танцювальні флешмоби, і як же без ніжних вальсів. У кожної школи була своя «фішка».