У селі Ізюмського району місцевий житель установив новий паркан на кладовищі

22.04.2024 11:50 Оскіл
Новий паркан на центральному кладовищі села Співаківка/Фото: Надія Степанян Новий паркан на центральному кладовищі села Співаківка/Фото: Надія Степанян

У селі Співаківка Оскільської громади Заводського старостинського округу Ізюмського району місцевий житель Сергій Морозов уклав власні кошти у виготовлення дерев'яного паркану для центрального кладовища. Односільчани Сергія допомогли йому встановити його.

Про це медіа «Слобідський край» розповіла бібліотекар Співаківської сільської публічної бібліотеки Надія Степанян.

 – Це особистий внесок добродія Сергія у справу наведення порядку на території Заводського старостинського округу. Колегіально ми ухвалили рішення щочетверга виходити на толоку. Прибиральні й опоряджувальні роботи розпочали, як тільки дозволила погода. Упродовж трьох трудових четвергів повністю розчистили від чагарників одну частину села, вивезли щонайменше десять причепів обрізків деревини, сухостою, різного непотребу. Односелець Морозов зі своїми друзями взявся встановлювати новий паркан на заміну старому, який протрухлявів, місцями повалився, – розповідає бібліотекар Співаківської сільської книгозбірні Надія Степанян.

Весняна толока у Співаківці

Вивезли щонайменше 10 причепів сміття

Разом із співаківцями на толоку виходять і жителі сусідніх Заводів. Обидва села з кінця квітня і до 13 вересня 2022 року перебували в окупації. Від довоєнної кількості людей, яка становила близько 400 осіб, у Співаківці проживає 200.

  –  Нинішня наша співаківська спільнота складається з великого числа внутрішніх переселенців. У Заводах щонайбільше вціліло 10 % житлового фонду, тому заводчани підтягнулися до нас. Разом і впорядковуємо наші села, – зазначає Надія Степанян.

У Співаківці толока щочетверга

На впорядкуванні рідної Співаківки працюють і дорослі, і малі

Хата Сергія Морозова теж була знищена обстрілами. Під житло він адаптував надвірну побудову, але на громадські потреби відгукнувся.

Нагадаємо, що на кладовищах Харкова комунальники розпочали весняне прибирання. Комунальники підприємства "Заповіт" прибрали 17 гектарів територій цвинтарів, вивезли 72 кубометри сміття та видалили 14 сухостійних дерев.  

Також нагадаємо, що у Печенігах вийшли наводити лад після зими комунальники, колективи структурних підрозділів селищної ради, працівники, задіяні на громадських роботах, та небайдужі жителі громади. 

Автор: Тетяна Чмут