В Оскільській громаді 30 людей отримали модульні будинки

21.07.2023 14:50 Оскіл
Світлана Ляшенко, секретар Оскільської сільської військової адміністрації Світлана Ляшенко, секретар Оскільської сільської військової адміністрації

В Оскільській громаді Ізюмського району Харківської області 30 модульних будинків передані місцевим жителям під тимчасове житло. У громаді є населені пункти, які в результаті проведення бойових дій майже стовідсотково залишились без житлових споруд.

Про це медіа «Слобідський край» розповіла секретар Оскільської сільської військової адміністрації Світлана Ляшенко.

  – До складу нашої громади входять 6 старостинських округів. Довгеньківський старостинський округ постраждав найбільше, особливо села Довгеньке і Вірнопілля. Ці населені пункти опинилися на лінії вогню. Досить сказати, що в Довгенькому зимували всього 9 осіб, наразі їх кількість збільшилась до 32. Саме вони першими обжили 9 модульних будинків, – розповідає Світлана.

Будинки на забезпечення тимчасових житлових потреб жителям Оскільської громади були передані Ізюмською районною військовою адміністрацією. Всього їх 49 у наявності. Старости заздалегідь складають списки громадян, які б хотіли  отримати модульний будинок, і передають їх до Оскільської сільської військової адміністрації. На сьогодні їх витребувано 30.Харківська область, Оскільська ОТГ, липень 2023

 – Будинки розраховані на 5 ліжко-місць. До кожного з них видається «буржуйка», генератор, оскільки  в селі Довгенькому, як і в селах Заводи, Сніжківка, Топольське, взагалі немає електроживлення. Ізюмський РЕМ займається відновленням подачі електроенергії до населених пунктів громади. Так уже повністю заживлені такі села, як Оскіл, Студенок, частково – Співаківка, Яремівка, та через  щільне замінування  і великий масштаб руйнувань ці роботи просуваються не так швидко, як хотілося б,  – зазначає секретар Оскільської  громади.

До війни в Оскільській громаді проживало 8 879 людей, наразі – 3 940. Попри часткове заживлення  або взагалі відсутність електрики, попри підвіз до деяких населених пунктів  бутильованої питної води через зруйновані водогони, люди повертаються  додому.  

Нагадаємо, що у селі Студенок Оскільської громади Харківської області фахівці АТ «Харківобленерго» повністю відновили електропостачання.

Також нагадаємо, що у селі Співаківка Оскільської громади Харківської області енергетики заживили 70 % споживачів.

Раніше ми писали, що у селі Оскіл Ізюмського району Харківської області під час детонації протипіхотної міни підірвався 32-річний чоловік.

Автор: Тетяна Чмут