Рік викликів і здобутків: у Печенізькій громаді з’явилася Smart-лабораторія

08.12.2021 08:50 Печеніги

Печенізька громада Харківської області бере активну участь у різноманітних конкурсах.

Після виборів у жовтні 2020 року Печенізька громада об’єднала всі населені пункти, які входили до складу колишнього Печенізького району. Тож головним викликом 2021 року для місцевої ради було навчитися працювати у новому форматі.

– Печенізька ТГ – молода громада, яка утворилася у минулому році, об’єднавши весь колишній район. У листопаді 2020 року була сформована нова структура ради. Було багато моментів щодо передачі цілісних майнових комплексів громаді. Були не зрозумілі спроможності громади. Багато працювали над тим, щоб збільшити доходи у місцевому бюджеті, – розповів «Слобідському краю» Печенізький селищний голова Олександр Гусаров.

Щоб зробити життя в громаді більш комфортним, печеніжці брали участь у різноманітних конкурсах. Так, завдяки перемозі в «Разом в майбутнє» в ТГ з’явився сучасний кінопростір. Бюджет цього проєкту склав майже 1,5 мільйона гривень. За ці кошти для кінотеатру просто неба придбано: автомобіль, причіп, сучасну кіноапаратуру та супутнє до неї обладнання, меблі.

А завдяки перемозі в обласному конкурсі «Ефективна медицина в громаді» в Печенізькій громаді з’явилася Smart-лабораторія. Загальна вартість проєкту склала півмільйона гривень.

Окрім цього, громада дуже активно співпрацює і з міжнародними партнерами. Наразі тут працюють над стратегією розвитку ТГ на наступні сім років.

– Та головне наше досягнення, на мою думку, те, що вдалося збалансувати роботу селищної ради. Протягом року нам удалося залучити на розвиток громади 1,6 мільйона гривень позабюджетних коштів. Ми у партнерстві з бізнесом крок за кроком розвиваємо нашу громаду, – підкреслив Олександр Гусаров.