Безробітних на Харківщині залучатимуть до суспільно корисних робіт

23.06.2022 13:40 Первомайський
Фото: УНІАН Фото: УНІАН
Про зміни у сфері зайнятості, які стосуються зокрема і Харківської області, повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Уряд затвердить документ, який передбачає, що офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, будуть залучатися до суспільно корисних робіт. 

– Це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні – визначатиме місцева влада, – пояснив Прем'єр-міністр. 

Таким чином держава фактично усуває можливість отримувати кошти та відмовлятися від запропонованої роботи. Денис Шмигаль наголосив також, що статус і виплати по безробіттю відтепер втрачаються, якщо людина перебуває за кордоном понад 30 днів під час воєнного стану.

– Звичайно, що ця праця буде оплачуватися. Держава сплачуватиме кожному залученому до суспільно корисних робіт зарплату в розмірі мінімальної (6 500 грн на місяць. – Авт.), – підкреслив урядовець.

На Харківщині досвід залучення безробітних людей – і місцевих мешканців, і переселенців – до суспільно корисних робіт є в Первомайській громаді. Тут ще на початку травня залучали тих, хто мав відповідний вік та працездатність, до благоустрою, щоб отримати гуманітарну допомогу. 

– У нас є такі напрацювання, тому ми маємо розуміння, як це зробити, – говорить перший заступник голови Первомайської  міської ради Антон Орєхов. –  По тому ж самому принципу будемо діяти і зараз. У першу чергу, це наші громадські потреби, роботи з благоустрою, але, якщо виникнуть військові потреби і до нас звернуться – будемо залучати людей і до будівництва оборонних споруд.  

Нагадаємо, раніше ми писали, що на Харківщині видають додаткові гуманітарні набори за участь у благоустрою .


 

 

Автор: Інна Можейко