Перейменування Первомайського: мешканці вдруге обрали назву

24.07.2023 11:50 Первомайський

У Первомайському Харківської області порахували голоси за нову назву для міста.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на трансляцію засідання Топонімічної комісії та робочої групи стосовно перейменування міста.

У голосуванні взяли участь 2175 жителів громади, 1504 – взяли участь в електронному голосуванні, 671 – заповнили анкети в наметах на вулицях міста.

Жителі громади обрали назву – Добродар. За неї було 502 голоси. На другому місці – Холоднояр – 348 голосів, на третьому – Хлібодар – 333 голоси.

27 липня відбудеться сесія Первомайської міської ради, де за назву будуть голосувати депутати. Якщо міські депутати підтримають рішення, то нову назву мають затвердити в облраді, а потім у Верховній Раді.

Нагадаємо, у місті Первомайський Харківської області 10 липня відбулося засідання топонімічної комісії та робочої групи, де із 190 запропонованих назв  було обрано 10 найрейтинговіших, а також таких, які відповідають Закону України «Про географічні назви» та «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Нагадаємо також, що  25 квітня топонімічна комісія Первомайської міськради підбила підсумки другого туру голосування за нову назву для міста. За назву «Добродар» віддали свої голоси 634 жителі громади, що склало 80 відсотків. 

Але на сесії міської ради міста Первомайський Харківської області 27 квітня депутати не підтримали питання щодо обрання нової назви міста.

Більше новин Первомайський та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.